Który port przekierowac?

mam takie pytanie.Admin powiedział że przekieruje mi 1 port,wiem że potrzebne to jest do programów p2p,do czego jeszcze jest to potrzebne,jaki port przekierować jesli chodzi o p2p to lepiej emule czy bit comet.co lepiej sie opłaca.Moze są jakieś inne programy gdzie jest potrzebne przekierowanie portów i jest ważniejsze niz emule,wie ktoś może jakie to programy:-P

Obojetne jest, jaki numer portu Ci przydzieli. Przydział portu najlepiej działa w P2P.Port ten przyda sie do emule i bit comet tylko pod jednym warunkiem . Tylko jeden program w czasie działania na tym samym porcie da jakiś efekt. Nigdy daw naraz . Ba ,nawet gdy jeden działa na porcie przekierowanym a drugi na jakimś innym. Inne programy - to naprzykład GG, Skype. Wszystkie- do bezposieredniego połaczenia kompów. Tylko znowu nie może wszystko działać na tym tym porcie , bo Ci prędkość spadnie . Nawet jak działają razem na róznych portach to i tak prędkość spada.

Tylko jeden program naraz będzie Ci działał z max. prękością.

W P2P dędziesz mógł pobierać z wiekrzej ilości żródeł ale to nie znaczy że

szybciej . Wszystko zależy od twojego łącza ale i tagrze od łącza pera/seda, ilości perów itp.

a w gg co daje przekierowanie portu?

Teraz?? Nic bo teraz nie trzeba mieć Zew Ip czy port przekierowany do rozmów głosowych/wysyłania plików… Kiedyś trzeba było mieć to :slight_smile: