Ktory potezniejszy ;)

Witam…

Chcialbym poznac wasze opinie na temat dwoch najbardziej znanych i obecnie dostepnych chipsetow.

Tak chodzi mi o NVidia oraz ATI.

ktory w/g was jest lepszy, szybszy, wydajniejszy i tak dalej.

Sam osobiscie miluje NVidia.

Jak jest z wami ?

ja mialem juz karte NV, jednak naszedł czas na kupno nowej, i zapodałem sobie Ati, bo dobra karta od NV kosztuje dopiero 700zł :confused:

Jestesm zadowolony z Radka :slight_smile: wiec ogólnie firmy sa mi obojetne :stuck_out_tongue:

I taka (ze wskazaniem na jedną lub drugą firmę) będzie zapewne większość odpowiedzi. Bo to więcej kwestia “miłości”, niż potęgi (vide pytanie w ankiecie).

Obie firmy produkują porównywalne karty graficzne (bo o takie ci zapewne chodziło), zarówno pod względem osiągów, jak i przedziału cenowego. I wyniki ankiety napewno nie wskażą, która firma jest potężniejsza, a raczej którą firmę preferują użytkownicy forum.

I cały ten temat będzie taki, jak ten o antywirusach, gdzie “każda pliszka swój ogonek chwali”. Bo każdy będzie chwalił to, co sam posiada, ale mało kto będzie potrafił sensownie wskazać, dlaczego akurat ta, a nie inna firma.

Lepiej już było zrobić ankietę o chipsetach płyt głównych (NVidia, VIA, SiS), bo tu już można wykazać wyższość jednych nad drugimi. Ale to już nie ten temat.

A żeby nie był OT, to ja osobiście preferuję NVidia. ATI robi równie dobre karty, ale nieco denerwująca jest dla mnie osobiście mnogość sterowników do Radeonów (Catalyst, firmowe itd.) i problemy z nimi (jak miałem okazję się przekonać przy okazji bytności na forum i czytania na ten temat).

Dla mnie jest to obojętne tylko jak napisał Mario dobrą kartę od nvidii to od 700 zł można kupić

Tak, jak mówi Magik, swój swoje chwali, ja mam np. Radeona 9550 to zazanczę, założmy, ATI.

jak dla mnie jedna i druga jest dobre wiec wstrzymam sie od osądzania :smiley: nie pogardze żadną :smiley:

miałem kiedyś RIVE TNT2 M64 32 MB - dobrze sie sprawowała. Teraz mam Radka 9600 XT 128 MB i też jestem zadowolony.

Ja także lubie obie firmy, mają dobry sprzet :smiley: :smiley:

Ja chwalę obydwa chipsety. Myślę, że są zbliżone wydajnością do siebie.

Obecnie jak bym miał wybierać wybrałbym karty Nvidii.

Karty Nvidii są lepsze do stacjonarnych PC (wydajność), a ATI do laptopów (wydajność + pobór mocy) :wink:

Ja chociaż mam karte Nvidi to wybrałem AtI

w pełni popieram

:wink: Sam uzywam Nvidii :wink:

Moim zdaniem wszystko zależy od modelu a nie od Marki !