Który procek lepszy Athlon64 3000+ czy Sempron 3400+ na AM2?

Witam. Tak jak w temacie, chce kupić procka i nie wiem którego oczywiście Sempron mniej kosztuje ale chyba Athlon jest wydajniejszy ale do końca nie wiem i chciałbym się was spytać który procek jest lepszy

:stuck_out_tongue:

Oczywiście wiesz, że procesory na socket AM2 nie obsługują pamięci DDR tylko DDR2 ?

Wiem, wiem

Jak wybierasz między Sempronem a Athlonem to bierz Athlona więcej pamięci podręcznej, a ta się przydaje w grach, obróbce itd.

Athlon jest wydajnieszy i lepiej sprawuje sie w grach.

Przy takich samych taktowaniach wydajniejszy jest athlon, bo jak koledzy mówili więcej pamięci podręcznej.

Co inneego by bylo jakby semp był taktowany więcej niż atek, bo nie zawsze pamięć podręczna ma takie znaczenie jak taktowanie :wink:

no ale ja podałem Semprona 3400+ chyba że Ci chodzi o taktowaniach rzeczywistych to mają po 1800Mhz

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=29021#

Semprona można nieźle podkręcić…

Ale i tak Athlon rox…

Powinieneś wziąć Athlona - w koncu flagowy produkt AMD, Semptron tańsza alternatywa.

Chyba ze kupisz teraz tańszego Semptrona na AM2 a pózniej sobie dokupisz coś lepszego X2

Athlona zresztą też… :slight_smile:

no a jakie jest inne taktowanie poza rzeczywistym?

ale sempa bardziej :stuck_out_tongue:

mniej kaszu, mniej ciepła :smiley:

no to jak polecacie athlona no to biore athlona, a tak na marginesie nie jestem zwolennikiem podkręcania