Który procesor: E8400 czy Q6600

Witam, który procek z tych w temacie będzie lepszy do tego zestawu?:

Gigabyte Ep35c

Galaxy 8800GT CM HP

Patriot 2x1GB

Chieftec 450Wat

Z góry dzięki.

Pozdrawiam

E8400 jeśli grasz

jeśli obrabiasz grafikę 3D czy video Q6600 - tylko nie wiem że ten zasilacz wytrzyma 8800GT + 4 rdzeniowy procesor.

Imo jeżeli chodzi ci o proca pod gry to E8400 a jeżeli “przyszłościowo” to chyba na razie nie warto sobie Q6600 zawracać głowy ale to tylko moje zdanie…

Powiem szczerze, że sam miałem brać q6600 :))

Jak grasz to E8400 , i ogólnie to chyba też penrym :stuck_out_tongue:

Q6600 też jest dobry do gier. Tyle że 4 rdzenie i tak w pełni nie będą wykorzystywane, a proc będzie się dużo grzał

Dokładnie tak. Niektórzy mają takie głupie podejście, że quad do biura, a E8xxx do gier. Jedyne co przemawia za E8xxx to wysokie O/C.

Co nie zmienia faktu że Core 2 Duo lepiej się spisuje od Q6600 w grach. Ale jesli mamy dobrą grafikę to w każda gre pogramy na full i na E8x00 i na Q6600.

Czyli wychodzi na to że oba są dobre, Quad ma szyne 1066 a Penryny 1333Mhz, Quad ma 2MB więcej cache ale ciągnie więcej prądu i sie grzeje. Po za tym raczej rzadko się wykorzystuje wszystkie rdzenie na raz. Więc E8400 będzie chyba lepszym wyborem. Gdyby przyszło oba z nich podkręcić to quad potrzebował by wydajniejszego chłodzenia i co najczęściej za tym idzie - głośniejszego niż Penryn. Pozostaje kwestia ceny - ostatnio Q6600 potaniał i kosztują już mniej niż E8400. Także ciężki wybór :expressionless:

Dlatego powinieneś już sam zadecydować ale równie dobrze możesz wziaść E8200. Peryna na powietrzu można podkrecić do okolo 4-4,2Ghz na co dzień a to potrafią oby 2 procesory więc po co przepłacać? wiadomo dla ekstremalnego oc lepszy będzie 8400.