Który procesor lepszy - Intel czy AMD?

Proline, różnica 40zł

Zasilacz 450 starczy?

Zdecydowanie się nie opłaca, więc bierz e8400, a te 40zł możesz w chłodzenie lepsze na proca wrzucić (do Karakorum już nie dużo Ci by brakowało).

Jaki dokładnie zestaw ma te 450W ciągnąć? Ale prawdopodobnie bez problemu się to uda na dobrym zasilaczu jakim jest Corsair.

Powyższe + 2/3 dyski

Karta w tym stylu: http://proline.pl/sklep.php?prodid=ASUS+HD4670+512

4ram

k. muzyczna

sieciowa

i tyle

A nie lepiej wziąć coś lepszego w tej samej cenie?

:arrow: http://proline.pl/sklep.php?prodid=GALAXY+9600GT+512

Oczywiście, że lepiej ale chcę ATI ze względu na dobrą obsługę dwóch monitorów i fajny programik do teog

Więc dobre 450W (od Corsair’a np) wystarczy.

Czyli ten http://www.extreme-pc.pl/?n=Corsair+CMP … t&id=59102 będzie dobry tak?

Tak, dobry

A nie lepsze będą (przyszłościowo) cztery rdzenie?

wszyscy gadają że intel jest super a przecież amd x2 jest bardzo dobry lub phenom

greg606 , kilka lat temu ludzie brali procesory 64bitowe, bo to “przyszłościowe”. Dopiero dzisiaj systemy 64bitowe powoli zaczynają mieć rację bytu, a i tak są dalej jakieś problemy z niedopracowanym software’em. Cztery rdzenie też już jakiś czas są, a jakoś nie widać, by najnowsze gierki potrafiły z nich skorzystać, więc dałbym raczej na wstrzymanie, tym bardziej, żeby kupić dobre 4rdzenie, trzeba dać sporo więcej niż za porządne 2. Chyba, że zajmujesz się zaawansowaną grafiką 3d, kompresją filmów, muzyki etc.

wiktor96 , może i dobre są te procesory, ale nie w porównaniu do Intel’a. :slight_smile:

racja

Aktualny zestaw (minimum do przyszłej rozbudowy)

Patriot DDR2 Dual Chanel 2GB 800 4-4-4-12

MSI-P45 Neo3-FR IP45 s775 ale słyszałem że ASUS 5PQ jest dobra

Intel Core 2 Duo E8500 3,16 GHz 6MB cache s. 775 Box

Corsair CMPSU-550VXEU ATX 550W PFC EU version

Cyclone Obudowa ATX 2119 Black/Black

ASUS HD3650 Silent HTDI 512MB 128bit PCI-E DDR3 HDMI

Proszę się nie śmiać z ramu i karty :stuck_out_tongue:

I dzięki za wszystkie rady, gdyby nie Wy kupiłbym athlona :wink:

Ram w podobnej cenie OCZ Platinium Rev2, płyta MSI, Asus dobry nie jest, wystarczy poczytać na egieldze, proc jak dla mnie osobiście bez sensu kupił bym E5200 w moment dał 266x12,5 i miał podobną ilość mhz co E8600 za ponad 50% mniej ceny, a resztę dołożył do np Radeona HD4850, czy chłodzenia, obudowę lepiej kup np Coolermastera Elite seria 331-334.

Ja wole Amd :stuck_out_tongue: ponieważ nie lubie wspierać taki jak intel czy nivida itp… taki mam styl a co chociaż,amd jest zacofany ale nadrabia prace zaległe coraz lepsze procki ma

amd jest zacofany ale nadrabia prace zaległe coraz lepsze procki ma

Tobi , może i masz racje , bo ja tak dokładnie w to nie wnikam to czemu amd nie pójdzie pełną parą , ? np: tak jak intel 3mb pamięci podręcznej cache a tylko po 1mb 512kb

Z procesorem to faktycznie lekka wtopa, ale ja jednak bym chyba został przy e8400, a nie oszczędziłbym do e5200. Jeżeli do wydania Diablo 3 greg606 wymieni kartę graficzną to będzie akurat. Co nie zmienia faktu, że za e8500 przepłacił…

Czy może jeszcze czegoś nie kupiłeś? Nad czymś się jeszcze zastanawiasz?

Z tym e8500 to proline przegiął gdyż z dnia na dzień zwiększył cenę o 40zł.

Już w sumie wszystko wiem. Na razie kupie tanią kartę (mógłbym wziąć ze starego kompa ale chce kompa podarować siostrze lub sprzedać na allegro, podobnie z obudową biorę jakąś najtańszą, z zasilaczem posłucham Waszej rady i nie będę ryzykował)

Z doświadczenia wiem że takie rzeczy jak karta czy ram i dyski się w trakcie lat wymienia a gorzej z płytą i prockiem. Trzeba będzie się kiedyś w końcu przesiąść na Viste 64 i wykorzystać DirectX 10 a nawet 11 i cieszyć się 16 GB ramu :smiley: Na razie martwi mnie że wiele programów nie chodzi w Viscie (a szczególnie 64)

Dla AMD dużo L2 nie trzeba.

Nie długo wyjdą nowe sockety to proc po 500 zł będzie technologicznym złomem, e5200 można kupić za 220 zł, kręci się łatwo to po co dopłacać, brać mocniejszą grafę, taki 4850 będzie wolniej tracić na wartości i łatwiej sprzedać później mocniejsze grafiki.

ta która podałeś kosztuje ok 100 zł, jest ciasna i ogólnie kiepska za 120-130 zł są CM 331-334, szerokie, można zamontować wentyle 120mm, materiał jest lepszy to samo z wykonaniem, obudowy często się nie zmienia, a 30 zł to nie majątek.