Który procesor lepszy? + uzasadnienie w komentarzach

Który procesor lepszy? + uzasadnienie w komentarzach.

AMD Athlon XP 2000+ 1.7 GHZ

AMD Semprom 2800+ 2.0 GHZ

Wydaje mi się, że Athlon. Ogólnie procesory Athlon są lepsze od Sempronów.

Między tymi procesorami różni się tylko taktowanie (nie wielka różnica).

To czemu głos oddany na semprona :-D?

Hmmm ale sempron ma aż 2800+ a athlon tylko 2000+?

Sam nie wiem na jakiej działa to zasadzie, czekam na dalsze odp.

Dane z Wikipedii:

Athlon XP 2000+ 1667 MHz 256 KB 133 MHz 12,5x 1,75 V 70 W

Sempron 2800+ 2000 MHz 64+64 KiB 256 KiB 166 MHz 12x 1,60 V 62 W

Co dla Ciebie znaczy “lepszy”? Sempron trochę bardziej energooszczędny i pewnie też ma większą moc obliczeniową (przynajmniej na papierze). Jeszcze jest kwestia tego ile kosztują.

Chodzi oto, że mam te dwa procesory i nie wiem który zamontować :D.

To nie są częstotliwości tylko oznaczenia kodowe. Athlon ma chyba większą pamięc cache, która przyspiesza wykonywanie obliczeń przez procesor. Tu masz tabelę porównawczą wszystkich procesorów AMD http://products.amd.com/en-us/DesktopCPUResult.aspx

No ok ale który z tych procesorów jest lepszy? Który ty byś zamontował? Bo nie wiem, który tam włożyć :stuck_out_tongue:

Z tego co wyczytałem to Athlon XP 2000+ (1667MHz) i Sempron 2800+ (2000MHz) mają tyle samo pamięci cache.

Ja bym montował Athlona i bym go lekko podkręcił. :wink:

Ja też tak słyszałem :D, więc który :DDD?

Sprawdz jak się kręcą, jesli się nie kręcą to sprawdź ktory bedzie lepszy jakims benchmarkiem np 3dmark cpu test.

Ok dzieki,

Athlon i podkręcić do jakiś 2 ghz i jazda

A moge to przetestować

3DMark06 1.1.0

???

Dodane 17.05.2009 (N) 10:54

czy lepiej

3DMark Vantage 1.0.1

?

To pierwsze z tego co wiem wymaga procesora przynajmniej 2 rdzeniowego lub jedno ale bardzo wysokiego w taktowaniu więc nie zadziała-lepiej wytestuj w wersji 2005 a 3d mark vintage to bardziej do grafiki

Ja na twoim miejscu zamontowałbym Semprona,bez względu na wszystko(osobiście nie lubię procesorów AMD,mam złe wspomnienia z nimi)

Czy to normalne w 3d marku, że najpierw normalnie wszystko płynnie a później powtarza się to w niskich rozdzielczościach i takie slajdy =/…?