Który procesor wydajniejszy?

witam. chciałbym wiedzieć który procesor jest wydajniejszy.

AMD athlon xp 2400+

czy AMD sempron 2800+ ( 754 )

z góry dzięki

jasne że sempron!!

Złączono Posta : 07.06.2007 (Czw) 14:39

a czemu się o to pytasz??

pytam bo mój kumpel mówi mi że jego Athlon xp 2400+ jest wydajniejszy i że semprony to są nieudane procesory

widocznie kolega się nie zna, semprony uznaje się za następcę athlonów xp… twój sempron ma szybszy zegar i więcej pamięci L2 no i s.754 można je dosyć dobrze podkręcić :wink: no i obsługuje 64bity i więcej instrukcji 8)

Sempron :wink: Ale gdy pierwszy raz usłyszałem tą nazwę to myślałem że to w kit stare i słabe procki :stuck_out_tongue:

Zdecydowanie ATHLON jest lepszy . Semprony są nie wiele lepsze od celeronów. Celerony i semprony to typowe procki do biura.Na megaherce patrz zawsze na końcu. Teraz liczą sie przede wszystkim technologie :slight_smile:

a czy Athlon xp 2400+ obsługuje 64 bity?

Nie ten Athlon nie obsługuję!

Jakob92 , nie wprowadzaj w błąd! Bo ten Athlon co masz go teraz to każdy Semoron go bije na socket 754 w z wyż!

to jak w końcu?

Sempron lepszy!

dobra ok. dzięki wielkie. najlepsze forum!

ogólnie tak ale w tym przypadku SEMPRON jest lepszy… jest 64bitowy, ma więcej instrukcji, więcej L2…

:rotfl: to się uśmiałem mój sempron 3000+ 2GHz jest wydajniejszy od P4 3GHz… durony były wydajniejsze od celeronów za swoich czasów…

iwa nike twój sempron jest wydajniejszy :slight_smile:

Ja też uważam że Sempron jest lepszy

Według mnie Semprony nie są takie złe po OC sa lepsze od Athlonów

a jeszcze jedno pytanie. ( jeśli można ) . mam sprzęt tak jak w podpisie. jaki mogę zrobić OC mojemu procesorowi?

praktycznie żaden bo masz słaby zasilacz :slight_smile: ja na swoim no name podklecilem athlona z 2500+ do 3200+ i czekam na dzień w którym komp pójdzie z dymem :mrgreen:

a jaki musiałbym mieć zasilacz ?

iwa nike wątpie czy w ogóle coś podkręcisz na tej płycie. Ten Gigaszrot nie nadaje się do O/C

Złączono Posta : 07.06.2007 (Czw) 15:15

Amacrox AX400-PNF lub Fortron 350W HLN lub MDN®

ok to w takim razie wielkie dzięki za pomoc

Do 215 powinien dojść ;]

Zasilacz, temat omawiany z tysiąc razy amacrox/huntkey/be-quiet/antec itp markowe z mocnymi +12V, czy nawet najtańszy Frotron mdn® z allegro, właśnie mierzę swojego odpalony sp2004 12.012V przy obciążeniu idle 12.060, miernik porządny Appa 109N.