Który procesor?

Który procek według was jest lepszy AMD Sempron 2600+ czy Celeron D320 2,4 Ghz?

Moim zdaniem Celeron D320 2,4 Ghz

Obydwa procki cosik są spartaczone miałem pllecić AMD ale ona ma tyle samo cacheL2 co celeron 256 to troche za mało jak na dzisziejsze standarty i wymagania kompów poszukaj cos z przynajmniej 512 cache L2

Według mnie lepszy jest

Lepiej się podkręca :smiley:

Kup Athlona 64bit albo Pentiuma 4 z HT, ale one są dośc drogie.

no tak - jak mój kumpel z 2,6 wyciągnął 3,6 GHz to chyba o czymś świadczy :slight_smile:

ale pewnie musiał wsadzic nowy wiatrak ??

To zależy…

ja mam w 2gim kompie semprona 2400+ i śmiga jak trza,

także tak z przekory poleciłbym Ci 2800+ ale z dobrą płytką główną,

To bedzie troche kosztowało, tak jak:

Pentium 4 i AMD 64bit

:?

Celeronom mówimy NIE :stuck_out_tongue: Jak kupujesz to zwróć też uwagę na socket np. jak Sempron to 754 inaczej nie będziesz miał perspektywy wymiany na coś szybszego bo max na socket A to ~AMD 3000.

O ile sie nie myle to Sempron3100+ spełnia te wymagania i pracuje na tej samej płytce głównej co AMD 64bit :wink: ale to tez kosztuje troche ekstra :frowning: żeby Cię nie okłamać to sempron 3100+ jesto pare zł droższy od AMD athlon 64bit (ten najsłapszy model chyba 2400) Także należy sie zastanowic co wybrać, co jest przyszłościowe…

Ps. Płytki pod AMD 64 tez sa droższe ?)

Z tych dwóch polecam Ci Semprona…

Mam go i jestem zadowolony.

W teście komputerświata osiągnął lepsze wyniki przy konwersji filmów, aniżeli Athlon o tym samym taktowaniu.

ja mam wlasnie sempron 3100+ i jest super szybki.

Jedyne co jest zamalo to taktowanie , bo tylko 1.8 …a na dzisiejsze standarty to malo .

Ale naszczescie procesor posiada technologie 3d now ! co przyspiesza renderowanie grafiki i powieksza jakosc.

Ogulnie wybral bym semprona .

Sempron 2600 też spełnia te wymagania a najsła b szy AMD 64 to 2800 :smiley: :smiley:

hehe mówiłem ze mogę sie pomylic, :smiley:

ale swoją drogą to Sempron 2600+ to chyba niedawno wszedł na tego soceta bo na bank pamiętam ze dawniej jedynym Sempronem zgodnym z 754 był Sempron 3100+ no cóż czasy sie zmieniają :stuck_out_tongue:

Ciągnąc dalej temat jednocześnie go poszerzając. Oceńcie ten zestaw. Zaznaczam od razu, że kumpel nie ma więcej kasy.

proc amd sempron 2600+ oem(462), płyta abit nf7-s2, radeon 9550 gigabyte 128mb 128bit, hdd samsung 80gb 7200 8mb, ram ddr 256 mb pc3200 400mhz kingmax, fdd nec 1,44, cdrw lg 52/32/52 oem

Calosc to ok. 1240 zl. Kumpel sam sobie go sklecił korzystając z konfiguratora na http://www.apollo.pl

Zależy na jakie wymagania mamy go oceniać…

Jak na średnie to jest OK, choć RAMu zdecydowanie za mało… 512 to standard.

Wszytsko spoko ale jak juz wyzej bylo pisane socket A nie jest zabardzo przyszlosciowy… gdy kiedys zachce mu sie wymieniac procka to musi wymienic plyte glowna… no i ram… 256 to troche mało… ale z tym problemu nie ma zawsze mozna dołożyć 256 i kopsnąć w dualu :D:D:D

Ogólnie zetswa spoko… poza tymi dwoma sprawami to jest calkime niezly… 8)

Aha i nie lepiej dozucic troche i wziac naped combo (nagrywarka z czyt. dvd) gdyz teraz wiele gierek wychodzi wylacznie na dvd…

A ten zestaw?

AMD Sempron 2600, socket754, bulk; plyta S754 ASRock K8UPGRADE-1689; DDRAM 512MB PC400 LIFE TIME (ELIXIR); hdd Samsung 80GB 7200 SATA; Gigabyte Radeon 9550 128 MB 128bit, Tv&DVI; combo Lite-ON; fdd NEC; obudowa ATX Midi Tower KG200 350W

Cena wychodzi dokladnie 1223,9 zl.

Zasilacz mógłby być mocniejszy, ale ogólnie jest :spoko:

A ja sadze ze ta zasilka wystarczy (jezeli nie bedzie rozbudowywac zestawu a nie podkrecac proca to powinno byc ok