Który procesor

Witam,

Czy może ktoś mi doradzić który procesor jest lepszy w większości do gier, muzyki i flimów. Nie podam konkretnych modeli ponieważ sam nie wiem, ale w części wystarczy mi taka inforamacja: 1 czy 2 rdzeniowy?

hmmm…pomysl, chyba lepszy 2 rdzeniowy no nie ??? hehe Pozdro :smiley:

Takie teksty to w piaskownicy :twisted: Porcki intela nie sa zle tylko, weż pod uwage np. core duo2, owiele lepsze od am2…

Bażant , weźmy pod uwagę przedewszystkim kiedy został stworzony najnowszy Athlon, a kiedy Intel. To jest sporo czasu.

A teksty typu, że AMD jest lepsze od Intela i są w ogóle górą to nie na miejscu są.

Aktualnie prowadzi Intel, ale myślę, że AMD nie da łatwo za wygraną.

Kiedyś wszyscy myśleli, że Intel jest górą, ponieważ procki miały większą ilość MHz, ale i tak się to nie sprawdziło. Aczkolwiek firma od “Intela” w końcu zmądzrzała i jak zobaczyliśmy procesory z serii “Core Duo2” nie miały już tak wysokiej pamięci MHz.

Weź najlepiej Core 2 E6300 (900zł) 2 rdzeniowy, szybszy od athlona 4400+ (1800zł)

Ja polece Athlona wiadomo dlaczego bo SAM mam athlona i jestem zadowolony :stuck_out_tongue: . Tak naprawde to ludzie będą polecać to co sami mają . Mój wujek ma pentiuma 4 2.0 i reszte kąpa taką samą , ja mam athlona 1,7 xp i reszte też identyko … bez wachania ATHLON NAWET MÓJ 1,7 (1,4mHz) Pentium narka niech spada na drzewo z nowym Windowsem Vista i Reprezentacją Polski

Ciekawy jestem skąd wzieliście takie samo MOBo pod dwa różne procki.

Więc proszę nie opowiadaj bajek

Ja dodam tylko ze dwurdzeniowosc w Athlonach to lekki mit.Niby sa dwa rdzenie ale w aplikacjach,gdzie wykozystywany jest tylko jeden nie radza one sobie tak dobrze.Dwurdzeniowosc starszych Inteli to tez smiech,bo wiadmo ze "wsadzili dwa rdznie " ale i tak nie jest to szybki i wydajny demon przy czyms takim.

Sam jesli mialbym wybierac proc 1 czy dwurdzniowy,zastanowilbym sie tylko nad tym co chce serio miec.

2 rdzenie to tylko Conroe Intela

1 rdzen to juz roznie.Sam mialem Bartona,Athlona Xp,Celerona D itd.Na kazym dobrze mi sie pracowalo i gralo.

Dzis nawet gralem w Qwaka 4 i Feara na Celeronie D 3,06GHz pod s775.

Jeśli zwracasz uwagę na cenę to ja bym na twoim miejscu poczekał do wyjścia (już nie długo) tego nowego procesora i wtedy ceny spadną :wink:

Zdecydowanie bierz cos z intela, minimum taki jak ja mam dwurdzeniówke pentium D, a najlepiej zrobisz jak weźmiesz sobie intel core 2 duo … !!

mimi341pl podaj cene, bo narazie to ta dyskusja do nikąd nie dąży… :wink: