Który system jest dla mnie najbardziej odpowiedni?

(Max Graczyk) #1

Witam,

Kolejny dylemat, tym razem z 7ką. Kiedy zauważyłem, że zżera 1,45 GB RAM na 4 GB, to po prostu nie uwierzyłem :confused:

Tyle RAM'u to za dużo! !!

Odrzucam wszelkie propozycje typu Linux*, systemy starsze niż Windows XP** oraz przeróbki!

Chcę, żeby system:

a) Brał nie więcej niż 800 MB RAM'u (na 4 GB) i przy starcie, i w trakcie działania

b) Wszystkie aplikacje/gry na nim działały

c) Był prosty w obsłudze i miał dość wysoką niezawodność

i coś tam jeszcze dołożę...

Jeżeli już 7ka wystarczy na moje wymagania, to jakie muszę zastosować optymalizacje? (żeby nie brał tyle pamięci)

*Dlaczego? 3/4 moich ulubionych aplikacji po prostu nie działa pod Linuksem. Poza tym jest przyzwyczajony do Windowsa.

**Dlaczego? Ponieważ systemy starsze niż Windows XP (2000, ME, NT 4, 9x, 3.x itd.) nie poradziłyby sobie z nowym sprzętem (w podpisie). Takie systemy to mogę kolekcjonować na maszynie wirtualnej :lol:

(Onlinemaster) #2

Za wielkiego wyboru to Ty nie masz, z tego co piszesz to tylko XP. Nie rozumiem co Cię tak boli te 1,45 GB RAM, ta pamięć nie jest od parady, tylko po to żeby była wykorzystywana, nie wiem, co poniektórych tak cieszy jak pamięć leży odłogiem, masz może jakieś komunikaty podczas korzystania z zaawansowanego oprogramowania o braku dostępnej pamięci ? - wątpię :wink:

(Witkacy75) #3

Też wymagania... :shock: Skoro nie chcesz Linuxa (Unixa, OS2 itp), ani XP to chyba zostaje Tobie OS napisany w asemblerze przez i dla hackerów, który mieści się na jednej dyskietce 3,5" (są takie). Jednak niezły byłby XP 64bit.

(skrzek) #4

jak widzisz rzeczywistość się trochę zmieniła...

poza tym od tego jest właśnie RAM, by procesy były tam ładowane, a nie przechowywane w SWAP.

Dodatkowo wyłącz te programy które są niepotrzebnie ładowane przy starcie systemu.

(Szczepaniakpila) #5

Nawet jak umiesz zrobić żeby system 32 bitowy widział te 4 GB to NIC NIE PORADZISZ NA TO że systemy 32 bitowe używają max 2 GB na 1 aplikację i to jest właśnie różnica pomiędzy systemami 32 a 64 bitowymi prócz widzialności większej pamięci...A to że ten Windows 32 bitowy pokazuje sobie te 4GB to tylko sposób żebyś miał lepsze samopoczucie bo w rzeczywistości nie wykorzystasz w pełni stosując 32 bity... Jeżeli to nowy komp to zalecam Windows 7 x64 jeżeli starszy to możesz spróbować z XP x64

(antiferno) #6

windows 98 :stuck_out_tongue_winking_eye:

(Filolupus) #7

Windows 7 tworzy w pamięci bufor przyspieszający uruchamianie często używanych aplikacji.

http://www.dobreprogramy.pl/Windows-zuz ... 16717.html

(Rmk) #8

XP x64 SP2 to nadal bardzo dobry system (nie mylić z badziewnym XP SP3) ewentualnie Windows 7.

XP zużywa około 250MB tuż po starcie oraz 500MB-600MB podczas normalnej pracy

7 zużywa około 580MB tuż po starcie oraz 700MB-1GB podczas normalnej pracy

Mówię tu o systemach zoptymalizowanych a nie domyślnie ustawionych.