Który system jest szybszy: XP Home czy Pro?

Witam,

pytanie jak w temacie, który system jest wydajniejszy, tzn. szybciej się uruchamia, szybciej reaguje na polecenia itp.?

Dos -od razu się uruchamia i błyskawicznie reaguje na polecenia. :slight_smile:

Takie pytanie to zależy od użytkownika danego kompa: jak będziesz mieć dużo śmieci to każdy będzie wolno działać.

Między tymi wersjami nie ma rożnicy pro to home plus dodatkowe funkcje :stuck_out_tongue:

Komputera używam do korzystania z internetu, słuchania muzyki, czasami grania itp. i właśnie nie wiem który z nich jest wydajniejszy.

O DOSie to mi nawet nie wspomianj :wink:

Dodane 19.09.2009 (So) 14:03

W takim razie jeśli te systemy różnią się tylko ilością funkcji to nawet sobie nie będę zwracał głowy wersją Home Edition.

Sądząc po poziomie Twoich wypowiedzi, nie powinieneś zawracać sobie głowy wersją Professional. Home XP, to nie Home Vista, gdzie nie ma przydatnych funkcji. Domowy XPek jest na tyle “bogaty”, że starczy dla nie jednego profesjonalisty.

Celem założenia tego wątku miała być odpowiedź na pytanie, który z systemów wymienionych w temacie jest wydajniejszy, a wy mi piszecie o Viście Home. W przypadku Visty wiem, że wersja Home Basic jest szybsza od Ultimate, bo sam to sprawdzałem. Zastanawia mnie tylko jak wygląda sprawa z XP, czy “zubożała” wersja Home jest szybsza od wersji Professional, której aktualnie używam.

biorąc nawet na logikę to XP Home uruchamia się szybciej, ponieważ PRO posiada więcej usług :wink: Do użytku domowego wystarczający jest Home.

Rzeczywiście, bardzo logiczne - mniej usług - szybsze uruchamianie, ale gdzieś w internecie przeczytałem, że wersja Pro jest szybsza(!) i bardziej stabilna( !!

Możliwe. Jeśli masz możliwość to zainstaluj Pro.

http://www.centrumxp.pl/WindowsXP/517,1,Różnice_między_systemem_Windows.aspx

Myślę, że jeśli w Ulitimate wyłączysz funkcje, których nie ma w Home Basic (np. Aero Glass), działać będzie tak samo.