Który telefon wybrać ?!

(SOGA) #1

Prosze jakiegoś fachowca żeby mi doradził czy wźiąść:

NOKIE 6230i - http://www.mgsm.pl/katalog/nokia/6230i

lub

SAGEM myX6-2 - http://www.mgsm.pl/katalog/sagem/myx62/

Jak widać po linkach wiem co te telefony posiadją za bajerki .

Chodzi mi bardziej o ich stan techniczny, ktory czesciej sie psuje, ktory lepiej chodzi(zawiesza sie), w ktorym dluzej bateria trzyma itd...

Z tego co wiem to ten Sagem od tej Noki rozni sie tym ze ma wiecej kolorow na wyswietlaczu i lepszy aparat. Nokia zaś ma EDGE. Dobre info posiadam ?

Co to Symbian, jakie ma on możliwosci ?

P.S Dodaje jeszcze raz ten temat tak jak napisł mi moderator, zmieniając temat na dokładniejszy :-).

Odpowiadam tamtym 2 osobom:

Wkońcu bede miec gwarancje na niego hehe :D, to myśle ze pobawie sie tym Sagemem, a zalezy mi na dobrej i głosnej jakosci dzwieku, 512mb oczywiscie do kupie :D, i tak jak piszesz bede miec przy okacji MP3 player'a 8) .

(hajduk123) #2

Apatrat w telefonach jest taki sam czyli 1.3MPX. Symbaian to jest system operacyjny w komórkach dzięki niemu możesz wgrywać różne bajery na telefon. Tylko przestrzegam przed kupowaniem tego SAGEMA W SIECI ORANGE bo ich soft popsuł ten telefon.

UPDATE:

Jeszcze dokładnie o symbianie !KLIK!

(system) #3

Miałem tą nokie jakiś czas temu, sagema będe miał na dniach, może w czwartek. Wtedy się dokładnie wypowiem. Nokia niby fajna ale szybko się nudzi, mały wyświetlacz, kiepskie gry :stuck_out_tongue:

(system) #4

Różnica między 65 tys kolorów, a 256 tys kolorów jest praktycznie niezauważalna. Jedyną wadą 6230i jest dla niektórych kiepsko trzymająca bateria, ale co za problem podłączyć telefon do ładowarki.

(system) #5

różnica jest widoczna, mam właśnie przed sobą motke e1000(262k) i 6230(65k). Obraz na e1000 jest dużo bardziej "soczysty", naprawde widać dużą różnice w kolorach.

(Kamil Kluz) #6

Ja bym wybrał Nokie :]

(system) #7

Czytałem komentarze na mobile.inspiracja.com i ktoś porównywał wyświtlacz 256 tys z k750i i 65 tys z 6230i i stwierdził, że nie ma różnicy.

(Pc108) #8

nokia bo: SAGEMY TO JEDNO WIELKIE GAWNO!

(SOGA) #9

Ty chyba nie wiesz w jakich czasach żyjesz :wink:, teraz juz nie ma gównianych telefonów :-o , jedynie jakbys kupował fona z przed hym... 3\4 itd... lat. Albo nowy tel. z wadliwy softem :wink:

Mi by ten SAGEM odpowiadal ze wzledu ze mozna do niego wsadzic wiecej niz 512mb i ze są dobrej i głośniej jakosci dzwonki :wink: - wyswietlacz tez robi wrazenie... :smiley:

Albo, jakiego fona wźiąść tak do 700zł ?

Żeby posiadał: Irda, bluetooth, 65 albo 256tys kolorów, mp3 i karta pamięci, radio FM, aparat 1.3mpx minimum, mogą byc propozycje z klapką :slight_smile:

(czytalem inne tematy ktore ktos załozyl z takim pytaniem do 700zł, ale moze tu ktos jakąś inną ciekawą propozycje napisze :slight_smile: )

(system) #10

Do 6230i też ludzie wsadzają karty 1GB i działa:P, a może K750i?

(SOGA) #11

Ale k750i to troche za dużo :x $ jak na moje finanse hehe :slight_smile: .

Moze jakis inny :stuck_out_tongue: ktos zaproponuje :twisted: ?

(system) #12

A chcesz nowy, czy może być lekko używany?

Złączono Posta : 16.08.2006 (Sro) 14:17

Albo D750i (taki k750i w innej obudowie)

(SOGA) #13

Ja bede brać telefon w ORANGE, bede przedłuzac umowe. I boje sie ze tez w tym SAGEM myX6-2 bedzie wadliwy soft i bedzie sie wieszac :-x .

A czym sie rozni SE k750i od SE d750i ? Bo ja nie za bardzo widze w nim jakiejs roznicy hehe. A cenowo ile sie różnią ?

(system) #14

D750i ma te same funkcje co k750i, tylko inną obudowę. Tylko jak mówisz, że bierzesz w orange, to w orange mają tylko K750i. Jaki abonament bierzesz?

(SOGA) #15

Mam abonament 25zł (dwa lata temu z takim abonamentem, za Siemensa c65 zapłaciłem 390zł razem z aktywacją, c65 uzywam do tej pory). Byłem ogladac jakie fony mają w Orange, i pytalem jakiego fona by mi dali z takim abonamentem za 1zł, koles cos tam policzył, i zaproponował mi tego wlasnie SAGEM myX6-2, powiedzial ze za to ze przedluzam z nimi umowe, i ze mam jakies tam promocje i punkty profit bede go miec za darmo. Ale mysle zeby troche dopłacic i wźiąść coś innego :slight_smile:

(Driver122) #16

Niestety to fakt. Sam telefon jest ok ale z oryginalnym oprogramowaniem...

(system) #17

To wypisz nam listę wszystkich telefonów jakie możesz wziać to coś wybierzemy :slight_smile:

(system) #18

Mam już tego sagema, ogólnie fajny. Wyświelacz naprawde dobrej jakości. Bawiłem się nim ze 20 minut. Zdjęcia nawet dobre, potrafią zajmować po 500KB :stuck_out_tongue: mp3 też ok. Wsadziłem do niego testowo karte 512MB, jak narazie żadnej zwieszki. Jak by ktoś chciał kupić to zapraszam na PW.

(system) #19

Killer pisałes też że miałeś 6230i, który jest w Twoim przekonaniu lepszy?

(system) #20

Chyba jednak sagem, nokie są przereklamowane.

Chociaż jak bym miał brać nówke z salonu to wziął bym 6230i, potem sprzedał i kupił motke e1000 :slight_smile: jeszcze by starczyło na karte 512MB