Który telefon wybrać ?!

Prosze jakiegoś fachowca żeby mi doradził czy wźiąść:

NOKIE 6230i - http://www.mgsm.pl/katalog/nokia/6230i

lub

SAGEM myX6-2 - http://www.mgsm.pl/katalog/sagem/myx62/

Jak widać po linkach wiem co te telefony posiadją za bajerki .

Chodzi mi bardziej o ich stan techniczny, ktory czesciej sie psuje, ktory lepiej chodzi(zawiesza sie), w ktorym dluzej bateria trzyma itd…

Z tego co wiem to ten Sagem od tej Noki rozni sie tym ze ma wiecej kolorow na wyswietlaczu i lepszy aparat. Nokia zaś ma EDGE. Dobre info posiadam ?

Co to Symbian, jakie ma on możliwosci ?

P.S Dodaje jeszcze raz ten temat tak jak napisł mi moderator, zmieniając temat na dokładniejszy :-).

Odpowiadam tamtym 2 osobom:

Wkońcu bede miec gwarancje na niego hehe :D, to myśle ze pobawie sie tym Sagemem, a zalezy mi na dobrej i głosnej jakosci dzwieku, 512mb oczywiscie do kupie :D, i tak jak piszesz bede miec przy okacji MP3 player’a 8) .

Apatrat w telefonach jest taki sam czyli 1.3MPX. Symbaian to jest system operacyjny w komórkach dzięki niemu możesz wgrywać różne bajery na telefon. Tylko przestrzegam przed kupowaniem tego SAGEMA W SIECI ORANGE bo ich soft popsuł ten telefon.

UPDATE:

Jeszcze dokładnie o symbianie !KLIK!

Miałem tą nokie jakiś czas temu, sagema będe miał na dniach, może w czwartek. Wtedy się dokładnie wypowiem. Nokia niby fajna ale szybko się nudzi, mały wyświetlacz, kiepskie gry :stuck_out_tongue:

Różnica między 65 tys kolorów, a 256 tys kolorów jest praktycznie niezauważalna. Jedyną wadą 6230i jest dla niektórych kiepsko trzymająca bateria, ale co za problem podłączyć telefon do ładowarki.

różnica jest widoczna, mam właśnie przed sobą motke e1000(262k) i 6230(65k). Obraz na e1000 jest dużo bardziej “soczysty”, naprawde widać dużą różnice w kolorach.

Ja bym wybrał Nokie :]

Czytałem komentarze na mobile.inspiracja.com i ktoś porównywał wyświtlacz 256 tys z k750i i 65 tys z 6230i i stwierdził, że nie ma różnicy.

nokia bo: SAGEMY TO JEDNO WIELKIE GAWNO!

Ty chyba nie wiesz w jakich czasach żyjesz ;), teraz juz nie ma gównianych telefonów :-o , jedynie jakbys kupował fona z przed hym… 3\4 itd… lat. Albo nowy tel. z wadliwy softem :wink:

Mi by ten SAGEM odpowiadal ze wzledu ze mozna do niego wsadzic wiecej niz 512mb i ze są dobrej i głośniej jakosci dzwonki :wink: - wyswietlacz tez robi wrazenie… :smiley:

Albo, jakiego fona wźiąść tak do 700zł ?

Żeby posiadał: Irda, bluetooth, 65 albo 256tys kolorów, mp3 i karta pamięci, radio FM, aparat 1.3mpx minimum, mogą byc propozycje z klapką :slight_smile:

(czytalem inne tematy ktore ktos załozyl z takim pytaniem do 700zł, ale moze tu ktos jakąś inną ciekawą propozycje napisze :slight_smile: )

Do 6230i też ludzie wsadzają karty 1GB i działa:P, a może K750i?

Ale k750i to troche za dużo :x $ jak na moje finanse hehe :slight_smile: .

Moze jakis inny :stuck_out_tongue: ktos zaproponuje :twisted: ?

A chcesz nowy, czy może być lekko używany?

Złączono Posta : 16.08.2006 (Sro) 14:17

Albo D750i (taki k750i w innej obudowie)

Ja bede brać telefon w ORANGE, bede przedłuzac umowe. I boje sie ze tez w tym SAGEM myX6-2 bedzie wadliwy soft i bedzie sie wieszac :-x .

A czym sie rozni SE k750i od SE d750i ? Bo ja nie za bardzo widze w nim jakiejs roznicy hehe. A cenowo ile sie różnią ?

D750i ma te same funkcje co k750i, tylko inną obudowę. Tylko jak mówisz, że bierzesz w orange, to w orange mają tylko K750i. Jaki abonament bierzesz?

Mam abonament 25zł (dwa lata temu z takim abonamentem, za Siemensa c65 zapłaciłem 390zł razem z aktywacją, c65 uzywam do tej pory). Byłem ogladac jakie fony mają w Orange, i pytalem jakiego fona by mi dali z takim abonamentem za 1zł, koles cos tam policzył, i zaproponował mi tego wlasnie SAGEM myX6-2, powiedzial ze za to ze przedluzam z nimi umowe, i ze mam jakies tam promocje i punkty profit bede go miec za darmo. Ale mysle zeby troche dopłacic i wźiąść coś innego :slight_smile:

Niestety to fakt. Sam telefon jest ok ale z oryginalnym oprogramowaniem…

To wypisz nam listę wszystkich telefonów jakie możesz wziać to coś wybierzemy :slight_smile:

Mam już tego sagema, ogólnie fajny. Wyświelacz naprawde dobrej jakości. Bawiłem się nim ze 20 minut. Zdjęcia nawet dobre, potrafią zajmować po 500KB :stuck_out_tongue: mp3 też ok. Wsadziłem do niego testowo karte 512MB, jak narazie żadnej zwieszki. Jak by ktoś chciał kupić to zapraszam na PW.

Killer pisałes też że miałeś 6230i, który jest w Twoim przekonaniu lepszy?

Chyba jednak sagem, nokie są przereklamowane.

Chociaż jak bym miał brać nówke z salonu to wziął bym 6230i, potem sprzedał i kupił motke e1000 :slight_smile: jeszcze by starczyło na karte 512MB