Który telefon z oferty Orange Love

Nokia 5 jest ok, szczególnie jeśli chce się korzystać z Android Pay.
Wiele innych tanich telefonów nie ma NFC.

a LG X power2 - 33 miesięcznie - duża bateria, tylko nie wiem jak aparaty w porównaniu z Nokia 5 czy J5 2017

LG X power2

  • mój posiadany model czasem nie reaguje na wybudzenie z zablokowania (czy to przyciskiem czy podwójnym stuknięciem w ekran). Nie pomogły aktualizacje, przywracanie ustawień fabrycznych.
  • kapryśny też był w stosunku do kart MicroSD, przy jednej gubił zasięg czy też możliwość połączeń mobilnych z Internetem.
  • brak też aktualizacji zabezpieczeń, na majowych poprawkach się urwało. obecnie udało mi się wyszukać poprawki z września (i wykonać aktualizacje), być może aplikacja na PC wykrywała by poprawki czerwcowe, lipcowe, sierpniowe.

A jakieś fajne oferty ma Orange? Bo ja mam telefon na kartę ale z chęcią może rozejrzę się za czymś ciekawym.

Akurat teraz Allegro ma ofertę 20rat 0% - to chyba najlepsza oferta.

Całkowicie nie rozumiem polityki telekomów, kiedyś taka umowa z telefonem wiązała ludzi, teraz taniej kupić na allegro telefon i jakąś kartę prepaid.
totalnie bez sensu.

Czego tu nie rozumieć. W Polsce są jedne z najtańszych usług telekomunikacyjnych, więc na czymś zarabiać muszą.

Telekom to nie firma która ma zarobić i zniknąć, ma działać cały czas.
Dla stabilności finansów, klient związany umową długoterminową jest cenniejszy, ponieważ daje większą pewność przychodu niż prepaidowy.

Umowa długoterminowa jest korzystniejsza dla obu stron i chyba wszyscy zdają sobie z tego sprawę, bo ich udział jest większy (chyba tylko w play i Orange są to zbliżone ilości zawartych umów). Natomiast kupno telefonu od operatora to jest osobna kwestia. Oni na tym zarabiają, że ludzi nie stać na nowego srajfona, a już Dżesika ma i Brajan też to ona sobie weźmie w abonament, bo jaki bank by jej dał kolejny kredyt :smiley:

1 polubienie

W tej chwili dla klienta nie jest korzystniejsza.

  • Nie mam bonusu w postaci tańszego telefonu, bo lepsze warunki ma allegro/euro/saturn z ratami 20x0%
  • same usługi telekomunikacyjne też nie są tańsze, bo prepaidy mają lepszą ofertę

To pewnie zależy od umowy jaką wynegocjujesz. Ja teraz płacę niecałe 20zł z czego 4 pierwsze miesiące za darmo, oferta bez limitu na połączenia, sms, mms, do tego 10GB w LTE po przekroczeniu prędkość spada, w tym 2GB w UE. Ciężko to raczej przebić w pre-paid już nie wspominając o wygodzie (pre-paid jest uciążliwy bo trzeba pamiętać o doładowywaniu).

czy jest to oferta pakietowa czy pojedyncza usługa?
Pakiety dużo zmieniają i są teraz tym czym kiedyś “telefon za złotówkę”.

Umowa na kilka numerów.