Który telewizor kupić?

Zastanawiam się nad zakupem telewizora. Chcę na to przeznaczyć do 2,2 tys. Interesują mnie '37, '40 lub '42 cale. Do tego cyfrowa telewizja (Cyfrowy Polsat ewentualnie Cyfra Plus). W dalszej przyszłości planowany jest zakup kina domowego. Wyjście USB, HDMI i na słuchawki musi być. Zależy mi, aby była też możliwość odtwarzania filmów z dysku zewnętrznego czy pendrive’a.

Pod uwagę biorę modele:

  • Samsung LE40C550

  • Samsung LE40C530

  • Samsung LE37C630

  • Samsung LE37C650

  • Samsung UE37C500

  • Samsung PS-42C450

Możecie coś doradzić? Czy do oglądania filmów rzeczywiście jest dostrzegalna przez przeciętnego człowieka różnica między częstotliwością 60 a 100? Nie chcę przepłacać za coś, co mi nie będzie potrzebne, albo z czego będę korzystał raz czy dwa w życiu. A czy będzie 4 czy 5 wejść HDMI to już dla mnie drugorzędna sprawa. Generalnie skłaniam się ku modelowi LE40C550.

jeżeli miałbym wybierać z tych podanych to Samsung LE37C650 mam tę wersję tylko z serii " B " ( czyli rok produkcji 2009 ) wersja" C "rok produkcji 2010 moim zdaniem godny uwagi ,oczywiście każdy ma swoje gusty i guściki

mariuseq , znaczy chcesz aby tv odbierał satelitę?

Jeśli tak to tv musi mieć głowicę DVB- S a te wymienione mają jedynie DVB- T i DVB- C (chyba że chodzi ci o właśnie wdrażaną cyfrową tv naziemną, wtedy wystarcz głowica DVB- T ).

Druga sprawa to często w tv z portem usb port ten służy tylko i wyłącznie do aktualizacji oprogramowania.

Jeśli chcesz aby tv mógł odtwarzać z zewnętrznego dysku usb lub pena to w specyfikacji musi być napisane że ma taką funkcję (w tv rzadko się spotyka taką funkcję, już prędzej w zestawie kina domowego będzie taka funkcja).

Co do częstotliwości odświeżania to w przypadku LCD nie ma ona już tak wielkiego znaczenia jak w starych CRT.

Tu http://hdtvpolska.com/ albo http://www.hdtv.com.pl/forum/index.php uzyskasz najbardziej fachowe informacje o wszystkim co gra :razz: . Pozdrawiam.

Co komu po tej stronie skoro żeby cokolwiek zobaczyć trzeba być zalogowanym =D>

-no pięknie strzeliłeś, a jaki to problem :o . Na DP jesteś zalogowany? Jeżeli mam wydać trochę kasy to wiedzy szukam tam gdzie piszą fachowcy. Na tych stronach być może trafi nawet na testy odbiorników o które pyta. Poza tym wydaje mi się że kolega potrafi sam zdecydować czy z tych linków skorzysta.

Chcę kupić odbiornik tv i do tego “talerz” z Cyfrowym Polsatem albo Cyfrą Plus. Z telewizji naziemnej i z kablówki nie mam zamiaru korzystać.

Podobno w obecnych Samsungach ten problem z USB już nie występuje.

xyzzyx , z pewnością kolega sam zdecyduje, problem w tym że przydatności tej strony nie da się ocenić przed zarejestrowaniem się bo nic się nie zobaczy (na DP można czytać jak się nie jest zalogowanym a tam nie) - ja nie lubię się rejestrować tylko po to aby sprawdzić przydatność strony.

A wracając do sedna tematu: mariuseq , radzę ci poszukać tv który ma tuner DVB-S jeśli chcesz odbierać satelitę bez dodatkowego tunera (na samym talerzu) a szukanie tv który by potrafił odtwarzać filmy z pena to bym na twoim miejscu se darował, zwłaszcza że zamierzasz kupić zestaw kina domowego (kupując kino domowe poszukaj takiego które ma tą funkcję).

To nie jest problem typu usterka tylko zwyczajny brak takiej funkcjonalności, sprawdź w specyfikacji czy mają one tą funkcję czy nie.

Jeżeli szukasz Tv z tunerem DVB S to zajrzyj tu http://www.jakitelewizor.pl/v5800_w5800 … 52089978,1 Wynika z tego że takie odbiorniki posiadają m.in. Samsung; Toshiba i Sony.