Który wybrać: i3-3220 czy i5-3450S?

Witam,

potrzebuję pomocy w wyborze procesora - zamierzam kupić desktop’a Dell’a Vostro 270 SFF (małe wymiary) i mam dylemat w wyborze procesora… Komputer z założenia ma mi służyć do typowej pracy biurowej (internet, office, filmy hd), niewymagającej wielkiej wydajności, wystarczy mi również zintegrowana karta graficzna (w zestawie Intel HD 2500), gdyż do gier mam konsolę. Zamierzam kupić dokładnie taki komputerek Dell’a, tylko mam do wyboru wspomniane w tytule procesory, tzn. Intel i3-3220 i i5-3450S - mam świadomość tego, że i5 z zasady będzie wydajniejszy, jednakże różnica w cenie sięga 500 zł i nie wiem czy dla moich wspomnianych potrzeb będę faktycznie zauważał wielką różnicę i będę wykorzystywał tą większą wydajność i5…

Stąd moje pytanie do Was - czy mimo wszystko warto zainwestować dzisiaj te 5 stówek więcej i kupić “przyszłościowo” i5, czy dwurdzeniowa i3 pozwoli mi przez dłuższy czas stabilnie i wydajnie pracować na desktop’ie?

Będę bardzo wdzięczny za wszelkie uwagi i opinie!

Pozdrawiam

Jak do pracy i filmów HD to i5 mija się z celem.

Ja osobiście dołożyłbym te 500 zł.

Procesor to jedna z najszybciej starzejących się podzespołów komputera.

Będzie szybki wystarczająco, że jak za parę m-sc jak będziesz chciał chwilę się zrelaksować przed jakąś gierką to będziesz mógł pograć bez najmniejszych przeszkód ( jeśli graficzną też będziesz miał nawet ).

Jeśli chodzi o internet to i3 byłaby wystarczająca ale wtedy dołożyć te pieniądze na pamięć RAM ( aktualnie Pluginy i sama przeglądarka zabiera dosyć dużo )

Filmy HD to raczej graficzna jeśli chodzi o odtwarzanie a pamięć RAM jeśli chodzi o montaż.

Więc tutaj zostawiam tobie wolną rękę #-o

@edit Sorki ;c nie doczytałem

Procek i3 powinien Ci w 100% wystarczyć.

@KoStEkW - przeczytaj jeszcze raz, co napisano. Kolega napisał, że do gier ma konsolę, a laptop będzie do zwykłego, domowo-biurowego użytku (office, internet, filmy HD), więc nie sądzę, że na grafice Intel HD 2500 odpali coś ciekawszego (kwestia procesora jest już w tym momencie drugorzędna, bo grafika nie odpali niczego).

Bierz i3, dla Twoich oczekiwań wystarczy w zupełności :wink:

Cytat roku… :lol:

@ KoStEkW

osobiscie się z tb nie zgodze.

bierz I3 wiekszośc domowych i popularnych programów nie korzysta i tak z 4 rdzeni.

a i3 to jest wydajny 2rdzeniowiec z HT które czasami się przydaje.

najlepiej kup sb jakąś porządną płyte główna i zasilacz.

karte graficzną radziłbym wymienić to be zintegrowane są do niczego nawet jak nie grasz w gry.

możesz sb kupić np HD6670 dobra karta za dobrą cene a w porównaniu do integry jest ogromną różnica.

cena jakoś koło 250 zł:D

Dodane niedziela, 17 marca 2013, 23:31

zresztą i3 i tak wystarcza do gier:D

Dodane niedziela, 17 marca 2013, 23:32

nie kupywał bym na twoim miejscu złozonego komputera to się nie opłaca.

Jeżeli mówimy o Intelach HD z 2 lub 3 generacji to się nie zgodzę, że są do niczego.

Intel HD 3000(słabszy od tych z 3 generacji) radzi sobie świetnie z pracą biurową / internetem. Z filmami też nie ma problemu bo karta wspiera wspomaganie sprzętowe dla materiałów wideo HD i chodzi to bez zająknięcia.

Widzę, że pomimo zdecydowanego stwierdzenia, że kolega nie zamierza na tym grać nie dociera do wielu.

Co do wyboru tego DELLa to skoro to ma być komp tylko do pracy i okazyjnych filmów to nie widzę w tym problemu zwłaszcza, że będzie mało miejsca zabierał.

I akurat do DELL-a (nawet złożonego) miałbym zaufanie, więc nie twierdzę, że jest to kiepski wybór.