Który zasilacz jest lepszy

Raczej wezme OCZ bo dużo osób go ma i raczej zadowoleni są chyba, a na temat seasonica nikt się nie wypowiadał kto go posiada. Czy z tej aukcji go brać.?? http://www.allegro.pl/item562916296_zas … sylka.html

Są zadowoleni jak mają rev2, jak mas zamiar kupić to napisz do sprzedawcy czy sprzedaje 2 bo może naściągał z rev1 i dalej sprzedaje. Seasonica test masz na anadtech’u, sporo części z tego modelu jest w Seasonic S12-II, Corsair, i jak się nie mylę to w Antec True Power Trio, i może innych lepszych firmach, bo często producenci zlecają produkcje dla innych, różnica to nie raz tylko obudowa, wentylator i etykieta, np kupując tacensa możliwe że pochodzi z fabryki Fortrona.

Corsair’y poza 550 i 750W(CWT) to Seasonic’i, większość modeli OCZa to Fortony.

Generalnie produkty Seasonic’a będą cichsze od OCZa, ale jest pewne ryzyko głośnego piszczenia. Proponowałbym

raczej Pentagrama CAV-500-A12S.

W każdym produkcie może być piszcząca cewka, podobno Corsairy VX piszczały tyle że pewnie jednej osobie raz zapiszczała, a potem ten ktoś bardziej piszczał od zasilacza po forach że VX taki zły, składałem kompy z VX i nikt nie narzeka na piszczenie, nigdzie nie przeczytałem że komuś piszczy, jedyne co widziałem to posty że może piszczeć. Nawet jak piszczy to Corsair wymienia taki zasilacz na nowy nie piszczący, a nie musi bo to nie jest typowa wada podlegająca gwar inni producenci chyba tego nie praktykują, chociaż wystarcza zalać cewkę klejem/ lakierem.

Owszem, ale są zasilacze znacznie lepiej zabezpieczone przed piszczeniem. Chociażby Corsair VX550 raczej nie zapiszczy :].

Skąd jesteś pewien że lepiej jak np właśnie seria VX niby piszczy.

Inny producent. Corsairy za wyjątkiem VX550 i TX750 to produkty Seasonic’a, te dwa to CWT,

które właściwie nie mają prawa piszczeć. Inna sprawa to to, że są dosyć drogie(np w cenie 750W

można kupić bliźniaczego CFT-750-14C który ma jednak odpinane kable) i stosunkowo głośne zasiłki.

Ostatnie pytanie

Seasonic ma 500W to czy może mieć więcej mocy np. jak Corsair 450W ma moc max. 520W.??

Większość porządnych zasilaczy ma moc przewyższającą nominalną :].