Który zasilacz lepszy?

(Czarnydiler) #1

Witam mam pytanie który z zasilaczy jest lepszy bo nie wiem czy zostawić swojego ocz modxtream 500w czy zmienić go na Corsair vx550w 80 plus ???

Który jest lepszy tak ogólnie ???

(bart86) #2

Corsair był by trochę lepszy ale przy twoim sprzęcie nie opłaca się wymiana, ocz modxtream 500w to bardzo dobry zasilacz mam dużo lepszy i bardziej prądożerny sprzęt i5-760 kręcony na 3,2GHz i GTX560 u ciebie zasilacz ma jeszcze sporo miejsca nie wiem czy go wykorzystasz w 60% a Corsair vx550w 80 plus ma sprawność 80% czyli u ciebie różnicy to nie robi

(krejzol123) #3

a po co wydawać kase na nowy zasilacz jak ten twój obecny jest ok. kase możesz przeznaczyć na ramy itp

(Czarnydiler) #4

Mam drugiego kompa i padł mi zasilacz a tego corsair’a mam w bardzo smiesznych pieniądzach i dlatego sie pytam który lepszy to bym sobie tego corsair’a do swojego kompa przełożył a OCZ włoże do tego drugiego.

A nad ramami myśle ale nie wiem czy nie lepiej płyty głównej nie zmienić bo na tej płycie mam tylko max 4 gb ram’u a tak to 8 bym walnął.

(bart86) #5

bez różnicy, oby dwa będą chodzić na połowę swoich możliwości

(Czarnydiler) #6

A zapomniałem napisać o karcie graficznej bo mam GTX 260 GOLDEN SAMPLE i wtedy zasilacz który ???

(bart86) #7

do tej grafy jest zalecany zasilacz 500W nie robi to różnicy

obojętnie który wsadzisz dla komputera będzie to samo tak samo nie szukaj na siłę różnic tam gdzie ich nie ma i chyba nie rozumiesz jaka jest różnica miedzy tymi zasilaczami, jest ona niewielka są to dobre markowe zasilacz i patrz na ich moc 500W

(Czarnydiler) #8

Ok dzięki bart86 za info i poradę.