Który zasilacz wybrać pod względem ciszy?


(Mateusz Rogolski2) #1

http://www.skapiec.pl/site/cat/37/comp/1133182

czy

lub

Be quiet! Pure Power L8-CM-630W

Prosiłbym o ZA i PRECIW :slight_smile:


(michalj82) #2

Ja bym polecał ten zasilacz http://www.proline.pl/?p=FTN+AURUM+700W

Ma certyfikat 80 PLUS Gold więc posiada sprawność na poziomie 90% a głośność to tylko 21 dB.

Widzę, że masz taki w konfiguracji z podpisu, więc czemu chcesz zmieniać ?

Swoją drogą jeżeli ten Fortron Aurum był dla ciebie za głośny, a według danych producenta generuje hałas na poziomie 21 dB to co będzie z pozostałymi zasilaczami, które podałeś skoro mają więcej decybeli ? :o


(system) #3

ja bym był za tym

Fractal Design Newton R2 650W 80Plus


(Mateusz Rogolski2) #4

michjl, mój fortron na pudełku posiada ponad 30db przy 50% obciążeniu, miałem niezłą suszarę w kompie, dlatego właśnie zmieniłem wiatrak na wolnoobrotowy.

A zmienić chcę iż uruchamia mi się za drugim razem karta graficzna, testowałem na innym kompie i było wszystko w porządku (kartę), oraz che mieć jak najmniej kabli w obudowie. bo ten co mam to blokuje mi całkowicie dostęp front wiatraka.


(T Luk) #5

Po pierwsze poziom głośności deklarowany przez producenta a realne wartości to co innego. Po drugie Aurumy w ogóle nie są ciche (wystarczy poczytać więcej for aby się w tym zorientować). Owszem maja 80 Plus Gold i są mocne ala mają albo fatalne wentylatory albo skopaną regulację wentylatorów. Po trzecie naprawdę ciche zasilacze to Fractal Design Tesla, Fractal Design Newton, Antec HCG-620, Enermax Modu87+ lub coś od Seasonic. I mówię to jako osoba, która mniej więcej raz na pół roku zmienia zasilacz :wink:


(Mateusz Rogolski2) #6

Zgadzam się bez dwóch zdań.