Który zestaw karta+procek wybrać?

Witam,

mam mały dylemat odnośnie wyboru procka i karty, bo mam określoną kwotę której nie mogę przekroczyć i tak:

-C2D E7200 + 8800GT 512MB (Twintech)

czy

-Pentium Dual Core e2180 + Radeon 4850 (minus to gorsze chłodziwo;/)?

sam już nie wiem co brać…;/ Nie wiadomo czy DC udałoby się mi wysoko wykręcić bo jak nie to wąskie gardło dla grafiki, a taki E7200 na standardowym taktowaniu jest dobry do 8800GT i będzie ładnie działać. Więc jak myślicie? :?

jak nie chcesz kręcić to bierz

C2D E7200 + 8800GT 512MB (Twintech)

Kręciłbym ale może się zdarzyć, że ten DC nie pójdzie za wysoko i będzie zonk…a moją domyślną rozdzielczością grania jak już to 1440x900 i chyba nie odczuję różnicy…procek E7200 chyba będzie bardziej przyszłościowym (na dłuższą metę a porównaniu do DC) zakupem…w końcu on się też świetnie kręci.

jeszcze jedno ten Twintech jest z w miarę dobrym chłodzeniem?

http://www.ceneo.pl/1191051

Przeczytaj art na egieldzie ‘‘znaczenie procesora w grach’’, lepiej mieć mocniejszą grafikę niż proca.

OC zależy w dużej mierze od płyty głównej.

E7200 jest też dobrym prockiem do podkręcania.

Dual Core powinien pójść do 2.8 GHz spokojnie, choć w sumie zależy o sztuki. Tutaj nie ma problemu, jak będziesz miał więcej kasy to zmienisz procka i to będzie bardziej opłacalne od zmiany grafiki, bo 88GT będzie taniał. Fakt, że chłodzenie do tej pory w HD4850 nadaje się tylko do wymiany :smiley: .

bierz

-Pentium Dual Core e2180 + Radeon 4850

:slight_smile:

no właśnie zonkiem jest to chłodzenie w 4850…istny piekarnik…a niereferencyjnych chłodzeń w rozsądnej cenie coś nie widać poza tym ASUSem z 1GB pamięci ale to za drogie;/

ps, z tego tematu na egielda wychodzi, że taki 4850 w rozdziałce 1440x900 będzie się dusić przy e2180 ; |

Ja mam tego radeona 4850 od Asusa i temperatura nie przekracza w grach 90 stopni(przynajmniej mi),a w aplikacjach ma tak gdzie od 46-56(nieraz mniej)stopni więc czy jest taka ciepła??

przy dobrym niereferencyjnym chłodzeniu pewnie w stresie nie byłoby więcej niż 65-70st.

dołożyć Arctic Cooling Accelero S1 Rev.2 do tego Radka i będzie git.

PS. Pod warunkiem, że nie będzie plomb na grafice, bo w przeciwnym wypadku gwarancjo papa

a który z niereferencyjnych nie ma plomb? wiecie może?

i nadal pytanie…czy e2180 nie będzie wąskim gardłem?

tych kart jeszcze nie ma na niereferencyjnych.

Tfu chodziło mi o referencyjne które nie mają plomb.

To jak z tym prockiem, nie będzie ograniczał tego Radka? jeśli załóżmy dałbym radę go podkręcić do ~2,5GHz? Mowa o DC