Który zestaw wybrać?

Witam

Chce na wakacje sobie kompa zmodernizować tylko nie jestem pewny w co inwestować . moje propozycje to

Phemom 2 550 (licze na dod 2 rdzenie)

płyta gł i tu jest problem bo nie wiem która ma możliwość odblokowanie rdzeni

ddr3 2xhttp://allegro.pl/item663708396_ocz_2gb_ddr3_1333_platinum_cl7_dual_2_x_1gb.html

lub pozostać przy obecnej konfiguracji

procek e8200/e8400

płyty nie wymieniam (ga-ep35c-ds3r)

4gb ocz reaper lub Patriot Extreme Viper

nad resztą się na razie nie zastanawiam bo pozostanę na razie przy swojej konf .Wybierany tylko proc+płyta+ram . Co polecacie ?

Jeżeli grasz to zostań przy obecnej konfiguracji. Na razie dużej różnicy w grach nie będzie. Ba czasem nawet twój proc okaże się lepszy w paru tytułach.

sorry źle napisałem to co napisałem za swoją konfiguracje to jest 2 zestaw który mogę wybrać . sorry

Weź tak: procek AMD X2 550 + mobo AsRock M3A780GXH + OCZ 4GB (2x2GB) 1066MHz CL7 Gold. Za te 3 gadżety:D zapłacisz ok. 1000 zł. Myślę, że warto bo mobo jest na podstawce AM3 czyli jest przyszłościowe.

To jak tak to bierz 2 zestaw. Bardziej przeznaczony jest do gier. Proc oczywiście e8400; pamięci na twoim miejscu brałbym Goodramy PRO DDR2 Dual Channel 2x2048MB 1066MHz CL5.0 BOX. Sam takie mam w nowym kompie. Dużo się słyszy o nich dobrych opinii. Podobno są bardzo dobrze się kręcą. A płyta jak? Co oznacza, że nie wymieniasz? Masz już tego Gigabyta?

Ten gigabyte już pracuje w moim kompie . Tę płyte mam jeszcze z poprzedniego zestawu jaki kupowałem (bodajże 2 lata temu dokładnie nie pamiętam) . To który zestaw ? bo opinie są różne . może być inny do 1000zł .

Więc masz wybór albo zmieniasz na AM3 albo zostajesz na Socket 775. To zależy do czego ma być komp i czy będziesz chciał go w przeciągu paru lat rozbudować.

Ze starcia:

GIGABYTE GA-MA770T-UD3P AMD 770 Socket AM3 345 zł

Kingston 4GB DDR3 1333 2x2GB CL9 270 zł

AMD Phenom II X2 550 DUAL CORE Socket-AM3 BLACK EDITION 428 zł

//bądź 710 x3 w praktycznie tej samej cenie, ale stanowiący większe wyzwanie przy oc

SUMA: 1043 zł

vs

E8400 708 zł

Patriot 4GB DDR2 2x2GB DUAL Viper Series 1066 CL5 280 zł

//płyta główna obecna

SUMA: 988 zł

Od ceny zestawu na amd należałoby odjąć cenę tego ep35 co oznacza że po wrzuceniu lepszych pamięci do zestawu z amd ceny by się zrównały…

No i co tutaj widzimy… po mocnym oc e8400 będzie wyraźnie mocniejsze.

Jest to słuszne krótkoterminowe stwierdzenie…

Na dłuższą metę zakładając że ta 550 x2 nie pozwoli odblokować dodatkowych rdzeni,

na am3 będzie można bez problemu wrzucić coś nowego, może nawet 6rdzeniowca i zasilanie na tym 770t sobie z tym poradzi bo jest bardzo mocne w odróżnieniu od tego na ep35,

nie będzie też problemu z przepustowością pamięci bo procesor ma zintegrowany kontroler, a dodatkowo ddr3 zapewniają większą przepustowość.

To wszystko oznacza że bez odblokowania rdzeni w tej 550’tce na dłuższą metę jest to lepszy wybór i tego trzeba się trzymać. Jeśli odblokujesz dodatkowe rdzenie to będzie tylko lepiej.

Ten komp ma być głównie do gier . kompa wymieniam jak jest kasa (czyt żadko) lecz teraz nadarzyła się okazja .

Mariosti : zapomiałeś dodać że jak będę się przesiadał z 775 na AM3 to nie tylko będę miał płytę do sprzedaży . Proc (C2D e6300) i 2 gb ram (2x512 giel i 2x512 patroit) też się pozbędę .

Nikt się nie zapytał jaki mam zasilacz :slight_smile: to pisze że Tagan 600W

Dodane 25.06.2009 (Cz) 19:20

A co do oc to mam chłodzenie wodne a to powinno już wszystko tłumaczyć :slight_smile:

Proc i ram sprzedasz w obu przypadkach więc nie zmieni nam to nierówności :stuck_out_tongue:

No też racja :slight_smile:

A może dopłacić do 720 ??

Myślę, że warto kupić x3 720. :slight_smile:

Owszem, wciąż znacznie tańszy od e8400, a przecież to 3 rdzeniowiec z odblokowanym mnożnikiem.

Tańszy, a wg mnie i lepszy, dodatkowo bardzo wydajny.

Odradzam kupno procesora Amd trzy rdzeniowego procesora polecam phenoma 2 550 a co do podstawki intela to się nie opłaca z tego powodu że jest nowa 1366 a niebawem wejdzie druga 1156 i jeszcze jedno jaką masz grafę

A to niby dlaczego? :slight_smile: co trzy rdzenie to nie dwa :?

daj mi jeden powód dlaczego nie opłaca się kupować

Chyba jednak wybiore platforme amd z tego względu że będzie ją można w przyszłości rozbudować . Ale mam jeszcze 2 pytanie co do 550

  1. Jaką wydajność będzie on miał jeżeli odblokuje 2 dod rdzenie ( oczywiście jak się da)

  2. Jaki jest koleść pod względem wydajnościowym procków ?

e8200/e6300(PDC)/E7400/PII 550/E8400/PII 720/E8500 ?

Czy tak to mniej więcej idzie ?

  1. Wydajność - no w testach programami typu 3DMark, PCMark niby procesory Intela wygrywają (nie zawsze, chyba w większości), za to w grach to AMD zdecydowanie góruje. Tutaj kilka testów -

http://benchit.pl/procesory/AMD/Phenom+II+X2/550/49

http://www.chip.pl/testy/podzespoly-pc/procesory/amd-phenom-ii-x2-550-black-edition

http://www.frazpc.pl/b/239234

W różnych testach, różnie wypada.