Ktoś archiwizuje moje rozmowy na gg, jak to sprawdzić?


(Mko0) #1

Witam

całkiem przypadkowo w mojej logacji (dostęp do niej ma kilka osób) natknąłem się na plik tekstowy z zapisem rozmów z gg. Archiwizowanie wiadomości mam odznaczone, stąd moje zaskoczenie. Ponieważ jak każdy, nie bardzo chciałbym, aby ktoś bez mojej wiedzy monitorował moje rozmowy szukam pomocy, żeby zidentyfikować ten program (myślę, że to jakieś doinstalowane cholerstwo), i odnaleźć folder magazynujący moje rozmowy. Plik txt w którym zapisane były rozmowy znalazłem w folderze ccleanera ( pewnie celowo tam ukryty), obawiam sie jednak, że to tylko zapis jednego dnia a reszta leży gdzieś głębiej. Przeszukałem wszystkie pliki txt w kompie i nic, być może program docelowo archiwizuje rozmowy z innym rozszerzeniem a ja trafiłem jedynie na fragment jego edycji.

Pozdrawiam i proszę o szybką pomoc.

p.s. jestem tak wściekły. że chyba mnie rozsadzi.


(Pan Ziombl) #2

może to keylogger..przeskanuj antyspywarem


(Mko0) #3

Skanowanie nic nie dało, zacząłem szukać w necie i...... są programy do odczytywania zawartości archiwum (ponoć nawet odczytujące to co zostało usunięte), w takim wypadku wydaje się, że nie mogę nic w tej materii zrobić, każdy może zrobić sobie szybki zrzut zawartości i..... zero prywatności. Może ktoś mądry ma jakiś pomysł jak z tego wybrnąć. Dla mnie to porażka, bo co to za frajda z komunikatora skoro rozmawiam z jedną osobą a uszu nadstawiają inni.

pozdrawiam


(Hellbean) #4

mhm na dobrą sprawę masz rację, jeśli się tylko chce da się inwigilować teoretycznie każdego, tylko na dobrą sprawę zastanówmy się czy i dlaczego miałby ktoś to robić? a jeśli fakt już ma miejsce to wątpię, żeby to była nieznana nam osoba, więc nie ma co popadać w paranoje, że nas wszyscy podsłuchują :wink: