Ktoś ciągle skanuje mi porty - od dłuzszego czasu

Witam! Od jakiegoś czasu Ktoś skanuje mi porty, kilkadzisiat razy dziennie. Mój firwall reaguje i wstrzymujuje dziennie " 3 fale ataków". 1 fala to skanowanie portów przez jakiś okres czasu - około 30 minut. Sądze, że uzytkownik skanujacy mi porty doskonale wie co robi, gdyz atakuje mój komputer natarczywie co kilka godzin po kilka dzieasiat ataków. Co mam robic, bo nie moge grać, jak co chwila wyrzuca mnie firewall na pulpit dając tabelke o ataku :smiley:

mam identyczną sytuację na Kacprze. Zobacz w ustawieniach aby blokował ataki ale nie wyświetlł monitów o nich 8)

Sprawdziłem loga w firewallu, dzisiaj miałem ponad 700 ataków - skanowanie portów :stuck_out_tongue: Wysłałem maila do Admina lecz zawsze pisze, że wiadomość zzwrócona do nadawcuy. Co robić :confused:

Zapytaj Admina co on zrobi?Ty nie jestes w stanie nic zrobic :slight_smile:

Jesli ci to tak dokucza to ustaw fajerłola,by cie nie powiadamiał o atakach i blokował,po sprawie :slight_smile:

ja tez mam dużo nalotów 8)

zrobiłeś to co Ci powiedziałem ? 8)

Ale zastanawia mnie1 fakt. Jeśli Kolo m iskanuje porty i firewall blokuje, to on widzi, że komputer’a nie ma w sieci. Więc dlaczego on skanuje, jak nie przynosi to efektu.? Skoro po 200 razach Mu to nic nie dało to po co skanuje po 500 razy? :stuck_out_tongue: A z Adminem nie da sie dogadać, gdyz do niego żadnego maial nie da sie wysłać.

Detektyw - tak zrobiłem…

ciągle z tego samego IP ?

Tak ciągle z tego samego :stuck_out_tongue:

ale skanuje siec Panowie, a nie tylko Ciebie Cycus :slight_smile: Ten scan nie jest nakierunkowany na Ciebie a na cała siec …jest na to metoda ,usun sie z sieci :smiley:

pozdrawiam

Wątpie by skanował tyle razy sieć - po 500 razy :smiley:

Atak to UDP port skan

Nie musi robić tego “osobiście”

Zrobi to za niego odpowiedni programik 8)

widocznie scanuje 499 razy … :?

tak czy siak jestes bezpieczny i nie ma co bazgrolic dalej 8)