Ktos podłączył się na lewo do mnie, radiówka

jak w temacie, :-o

jestem przekonany na 100%, że ktoś z sąsiadów się do mnie podłączył,jak sprawdzić jego IP komputera kto to jest?? net wolniej chodzi nawet do 250 kb/s a chodził o 3 razy szybciej net,posiadam radiówkę co muszę i gdzie wpisać żeby się dowiedział na temat czy ktoś jest podłączony do mnie na lewo itp :-x aha najważniejsze! jestem podłączony też przez rutera ,i dlatego pewnie się ten ktoś wkradł do mnie… :evil: czy jest jakis sposób na to żeby sprawdzic jego MAC ip komutera itp??

Do Ciebie to się może podłączyć jak masz router. W innym przypadku raczej niemożliwe. Z reguły sieci radiowe mają blokadę na MAC dla danej karty sieciowej

Jaki router, nie Masz w nim okna, gdzie pokazane są wszystkie podłączone komputery? Ustaw kontrolę MAC (udostępnij tylko na swój komputer), wprowadź zabezpieczenie w postaci WPA/WPA2

Może dodał się do grupy roboczej. Sprawdź w “Moim miejscu sieciowym”. Przynajmniej miałbyś nazwę jego komputera.

Czy napewno się wkradł? Może sam udostępniasz net? Skonfiguruj AP aby dopuszczał tylko ciebie. Mówisz, że masz radiówkę, ale od dostawcy? Czy sam postawiłeś sobie w domu router?

nie wiem… ale od 4 dni teraz JA łapię, jakaś siec na 75 procent tzn, o nazwie D-LINK¨¨Wireless :shock: czyli na to wychodzi, że to nazwa jest karty sieciowej chyba nie? i może się na spółkę łapiemy-łączymy :lol: :roll: a co do pytania ostatniego to radiówkę ja posiadam od dostawcy z którym umowę normalnie podpisałem :slight_smile:

We właściwościach daj żeby łączył się tylko z preferowanymi sieciami i tam daj AP dostawcy.

Jaką masz prędkość wykupioną? (może w promocji miałeś szybciej)

Czy dostawca stosuje chociaż filtrowanie MAC?

Czy ikonka aktywności sieciowej (obok zegarka) sama z siebie miga? (może być, że ktoś podszyty pod twój MAC, ale wtedy firewall jak masz jakiś zainstalowany powinien wykryć, że przyszły niezamówione pakiety)

@alfa78 To równie dobrze co bardziej prawdopodobne jest to sieć jakiegoś sąsiada i dlatego jest taka nazwa D-link urządzenie sieciowe/router/access point.

Ty poprostu sobie wpisz do profili sieć z jaką admin kazał się łączyć i będzie, bo jak masz na jakąkolwiek to łączy się z tą która ma lepszy sygnał.