Ktos podłączył się na lewo do mnie, radiówka


(Alfa1978) #1

jak w temacie, :-o

jestem przekonany na 100%, że ktoś z sąsiadów się do mnie podłączył,,jak sprawdzić jego IP komputera kto to jest?? net wolniej chodzi nawet do 250 kb/s a chodził o 3 razy szybciej net,,posiadam radiówkę co muszę i gdzie wpisać żeby się dowiedział na temat czy ktoś jest podłączony do mnie na lewo itp :-x aha najważniejsze! jestem podłączony też przez rutera ,i dlatego pewnie się ten ktoś wkradł do mnie.. :evil: czy jest jakis sposób na to żeby sprawdzic jego MAC ip komutera itp??


(MarS) #2

Do Ciebie to się może podłączyć jak masz router. W innym przypadku raczej niemożliwe. Z reguły sieci radiowe mają blokadę na MAC dla danej karty sieciowej


(Cosik Ktosik) #3

Jaki router, nie Masz w nim okna, gdzie pokazane są wszystkie podłączone komputery? Ustaw kontrolę MAC (udostępnij tylko na swój komputer), wprowadź zabezpieczenie w postaci WPA/WPA2


(Cesc 93pl) #4

Może dodał się do grupy roboczej. Sprawdź w "Moim miejscu sieciowym". Przynajmniej miałbyś nazwę jego komputera.


(Maxnerwus) #5

Czy napewno się wkradł? Może sam udostępniasz net? Skonfiguruj AP aby dopuszczał tylko ciebie. Mówisz, że masz radiówkę, ale od dostawcy? Czy sam postawiłeś sobie w domu router?


(Alfa1978) #6

nie wiem.. ale od 4 dni teraz JA łapię, jakaś siec na 75 procent tzn, o nazwie D-LINK¨¨Wireless :shock: czyli na to wychodzi, że to nazwa jest karty sieciowej chyba nie? i może się na spółkę łapiemy-łączymy :lol: :roll: a co do pytania ostatniego to radiówkę ja posiadam od dostawcy z którym umowę normalnie podpisałem :slight_smile:


(Maxnerwus) #7

We właściwościach daj żeby łączył się tylko z preferowanymi sieciami i tam daj AP dostawcy.

Jaką masz prędkość wykupioną? (może w promocji miałeś szybciej)

Czy dostawca stosuje chociaż filtrowanie MAC?

Czy ikonka aktywności sieciowej (obok zegarka) sama z siebie miga? (może być, że ktoś podszyty pod twój MAC, ale wtedy firewall jak masz jakiś zainstalowany powinien wykryć, że przyszły niezamówione pakiety)


(Bolo92) #8

@alfa78 To równie dobrze co bardziej prawdopodobne jest to sieć jakiegoś sąsiada i dlatego jest taka nazwa D-link urządzenie sieciowe/router/access point.

Ty poprostu sobie wpisz do profili sieć z jaką admin kazał się łączyć i będzie, bo jak masz na jakąkolwiek to łączy się z tą która ma lepszy sygnał.