Ktoś się zna o GPSach?


(Lukaszm Zdw) #1

cześć Poszukuję osoby która bawiła się i potrafi ogarnąć temat Laptop + odbiornik gps + mapa


(system) #2

Laptop: moduł Bluetooth + np. AutoMapa; odbiornik GPS: np. Nokia LD-4W. Łączysz odbiornik GPS z laptopem poprzez Bluetooth, uruchamiasz mapę i czekasz na prawidłowy sygnał GPS (oczywiście po wcześniejszym skonfigurowaniu połączenia).


(Shadowk) #3

Po dodaniu odbiornika GPS BT do urządzeń w laptopie powinien pojawić się dodatkowy port COM, który należy wybrać w programie nawigacyjnym lub poczekać, aż program sam wykryje odpowiedni port. To wszystko, pozostaje jeszcze ustawić program nawigacyjny według własnych potrzeb :wink:


(Lukaszm Zdw) #4

a jak to połączenie skonfigurować?


(system) #5

Jeśli nie masz w laptopie bluetooth, musisz zaopatrzyć się w urządzenie bluetooth pod USB, następnie podpiąć urządzenie. W zależności od systemu zainstalować sterownik z dołączonej płyty bądź poczekać, aż system sam znajdzie odpowiedni sterownik i go zainstaluje. Włączasz moduł GPS i parujesz go z laptopem. Co do programu z mapą, mogę wyjaśnić tylko połączenie AutoMapy z odbiornikiem GPS. W AutoMapie: Menu --> Ustawienia --> GPS: zaznacz --> Uruchom GPS po starcie programu. GPS podłączony do portu: Auto. Przechodzisz na stronę drugą i zaznaczasz: Używaj odbiornika GPS Bluetooth. I to wszystko. Po tych zabiegach powinieneś uzyskać połączenie.