Ktoś uzywa mojego ip?!

Witam!

Od pewnego czasu mam problem ze sciaganiem z rapida. gdy chce cos sciagnac wyskakuje komunikat: “Your IP address 85.89… is already downloading a file. Please wait until the download is completed”

problem w tym ze ja nic nie sciagam! i zeby bylo smieszniej to mam ZEWNĘTRZNE IP !!

Możliwe zeby ktos jakos sie łączył przez moje ip albo coś?! co mam zrobic ?

p.s. czaasem, rzadko zdaza sie ze moge normalnie cos sciągnąc, ale to chyba tylko wtedy jak akurat trafie jak ten “ktoś” nic nie sciąga.

Help me!

z czego masz internet?? a to że ktoś używa twojego ip to jest mało prawdo podobne by się tak działo to by wyskoczył komunikat że w sieci istnieje konflikt adresów ip

z kablówki Toya… kiedyś miałem wewnetrzne ip ale poprosiłem ich o zewnętrzne ip bo potrzebne mi było to postawienia serwa w couter-strike’a.

hmm tak jak sobie pomyśle to te problemy zaczely sie (chyba) od czasu jak zmieniłem kompa… ale to przecież nie powinno miec znaczenia…

wiec nie wiem co jest grane :confused:

Ja mam podobny przypadek. Internet jest z radiówki i wyskakuje podobny komunikat , że mój adres IP już ściąga plik. O co może chodzić ??

JT

w twoim przypadku jest tak że twoje ip jest za NATem i przy próbie pobierania plików z rapida nie sprawdza twoje ip tylko numer trackera twojego dostawcy internetu,wiem to ze swojego doświadczenie przez 2 lata męczyłem się z radiówką,naszczęście te złe czasy już minęły :slight_smile:

Albo Ci przekierowali tylko porty !!

na bank mam swoje ip. prze ponad rok nie bylo problemow… a od paru dni sie cos popier*** :confused: bezsens…

Admin mógł coś przestawić, dalej masz przekierowane porty ?

Może być sytuacja, że nie lub zmienił bo jak wiesz czy nie wiesz IPv4 ma już mało adresów a IPv6 coś stoi w miejscu.