Ktoś włamał się i przejął moje konto Google

Witam, na moim koncie Google, miało miejsce atak hakerski z Rosji, ktoś włamał się i przejął moje konto Google (Udało mi się konto odzyskać) został zmieniony Adres e-mail konta Google, został też dodany numer Rosyjski, sytuacja wygląda tak, że założyłam nowego @ dodałem, je do tego konta Google chciałam usunąć adres @ osoby atakującej, usunęłam je, wylogowało mnie i usunęło mi całkowicie konto Google, probowałam konto odzyskać i ponownie je odzyskałam, ale mam problem, jak usunąć Adres e-mail konta Google osoby atakującej?
Podczas odzyskiwania adres osoby atakującej jest nadal.

Taką informację mam, gdy jestem zalogowana na tym koncie i chce zmienić/usunąć tego @ osoby atakującej co można zrobić z tym?
Proszę o pomoc.
Pozdrawiam.

Włącz 2FA, czyli uwierzytelnianie dwuetapowe… Poza tym, zmień hasło.

2 polubienia

i to pomoże?

Zmiana hasła i 2FA raczej nie wywalą z listy tego dziwnego Gmaila czy co to tam za wp.pl zostało użyte.

Jak się da to może warto zmigrować portale na nowszy Gmail a ten regularnie oznaczać do kasacji z każdą kolejną próbą cofnięcia aktywacji 2FA aż hacker się podda (jak nie robi tego skryptem co ma 3600 godzin autoryzacji to może zapomnieć kliknąć w „rozmyśliłem się”).

  1. Artykuł wsparcia Google:
  1. Profilaktyczne skanowanie urządzenia - wykluczy to przejęcie wskutek infekcji złośliwym oprogramowaniem.
  • RogueKiller Anti Malware
    Zalecane pobranie wersji przenośnej (portable). Przed uruchomieniem pełnego skanowania należy włączyć w ustawieniach bezsygnaturowy „moduł MaIPE (BETA)”; opcjonalnie „skanuj z pełną wydajnością” (ustawienia → ustawienia skanowania).

  • Emsisoft Emergency KIT
    Przed rozpoczęciem skanowania wykonaj aktualizację sygnatur, następnie wybierz „malware skan”. Upewnij się, że wykrywanie potencjalnie niechcianych programów (PNP) jest włączone. Raporty z pracy skanera znajdują się w lokacji C:\EEK\Reports. Przenośny skaner Emsisoftu pozostaw do okresowych skanowań swojego urządzenia.

  1. Poradnika do Chrome mojego autorstwa → link.
    Zwróć uwagę na rozszerzenia których nie znasz lub nie używasz.
    Jeśli masz podmienioną stronę startową wykonaj reset do wartości domyślnych.

  2. Menadżer haseł → BitWarden
    Zmień do każdej strony hasła na mocne i unikalne.
    Wykorzystaj generator haseł w menadżerze.

  3. Weryfikacja dwuetapowa.


Włączyłam, hasło zmieniłam od razu.
Dopiero teraz się zorientowałam, że został mi usunięty też kanał YouTube :pensive:

Myślę, że tak, bo tego adresu nie będzie na liście, więc nie zaloguję się.

I co będzie z tym?

Zapoznam się z tymi punktami, zrobię wszystko jutro.

1 polubienie