Kubuntu 10.4 na Dell - rozdzielczość ekranu

Witam.

Mam problem na zainstalowaniu Kubuntu 10.4 na Dell Latitude c600. Myślę, że chodzi tu o rozdzielczość przy instalacji, bo gdy wejde myszką na połowe ekranu to nagle mam 2 wskaźniki myszy. Później nagle pojawił się pulpit i wszystko było podwojone, a później wszystko na ekranie było czarne. Wie ktoś jak zamienić rozdzielczość przy instalacji, lub choćby przy uruchomieniu livecd, bo nie wiem czy innego linuxa nie ściągnąc, tak żeby szybko ten laptop chodził.

przy istalacji tam gdzie masz do wyboru czy instalowac sysytem czy odpalic z livecd na dole naciskasz bodajze f3 lub f4 dokladnie nie pamietam i tam ustawiasz rozdzielczosc,a tak wogole to raczej z pochodnych ubuntu to raczej bym ci minta polecil bo jest duzo stabilniejszy i latwieszy w obsludze,ale najlepiej jak sobie zajzysz tutaj tu http://distrowatch.com tu sa wszystkie dystrbucje linux to napewno cos znajdziesz dla siebie polecam ci jeszce pclinuxos sam go mialem i chyba to najszybszy linux jakiego testowalem a bylo ich nie malo ,ale to juz sam sie zdecyduj

Niestety. Nie ma tam takiej opcji. Przeszedłem wszystkie “F” i nie znalazłem żadnej opcji, która rozwiązałaby mój problem.

to jest nie mozliwe f1 help f2 language f3 resolution masz nadole przy uruchomieniu livecd na bank

A spróbuj uruchomić w trybie konsoli - zaloguj się do livecd - wydaj polecenie startx i zobacz jakie komunikaty pojawią się na ekranie. Poza tym śmiało możesz wybrać system plików ext4 (dużo szybszy). No i uważaj, żeby nie stracić partycji recovery - nie wiem czy ją masz i co tam wcześniej było.

MalyEdiPl ,

Rejestrując się na niniejszym forum zobowiązałeś się przestrzegać jego regulaminu. Niestety, w tym momencie łamiesz go nie tytułując poprawnie tematu. Proszę zapoznać się w pierwszej kolejności z regulaminem forum, a następnie z tym tematem. Po zapoznaniu się proszę poprawić tytuł tematu, używając przycisku zmien.gif

kosti1 ,

Rejestrując się na niniejszym forum zobowiązałeś się przestrzegać jego regulaminu. Niestety, w tym momencie łamiesz go ponieważ nie używasz polskich znaczków (ą, ę, ź, ż, ć, ó, ł, ń). Proszę więc o poprawienie wszystkich swoich postów w tym temacie pod kątem polskich znaczków, przy użyciu przycisku zmien.gif

Temat został zmieniony. A teraz postanowiłem, że ściągne tego “PCLinuxOS 2010 - LXDE”. Poprostu z tego komputera chce zrobić rakiete. Będzie on służył tylko do przeglądania internetu(allegro) i do grier flash(dla 4-letniego braciszka). Myślę, że to dobry wybór. Macie może jakies lepsze systemy, który spełniałby moje wymagania?

Od tego typu pytań jest ten wątek: jaki-linux-wybor-dystrybucji-t188867.html

Pozdrawiam.

Niestety. Ojcu odpada. Powiedział, że wolałby ubuntu. Więc czas pobrać Xubuntu. Mam nadzieje, że nie będzie problemu z rozdzielczością jak w Kubuntu. A teraz pytanie. Skąd pobrać stery dla: PENTAGRAM horNET Wi-Fi PCMCIA [P 6123-09]? Szukałem na stronce pentagrama, ale jest tylko dla Windows. Pamiętam, że kiedyś czegoś szukałem i natknołem się na takie coś, że sterowniki inf moga zostać zainstalowane na linuxa. Myślę, że to by rozwiązało problem. Aha i ta karta jest na PCMCIA, więc czy xubuntu ją chociaż wykryje?