Kubuntu 11.04. Nie uruchamia się z płyty

Ściągnąłem z tej strony wersję Deskopt CD, 32bit http://www.kubuntu.org/getkubuntu/download , wypaliłem na płycie i gdy uruchamiam i wybieram język polski albo zostawiam angielski na ekranie pojawia się napis Kubuntu, pod napisem kropki migają, płyta w nagrywarce pracuje, i nic. Trwa to wszystko z 10 -15min i nic się nie dzieje. Dłużej nie czekałem, bo nie mam cierpliwości. Mam na płycie wersję Ubuntu 9.04 i uruchamia się szybko. Jakie podjąć działania? Nie chcę instalować na kompie, chcę najpierw zobaczyć jak działa z CD.

Wciśnięcie Esc powinno wyłączyć graficzny bootsplash i pokazać komunikaty, które mogą naprowadzić na problem.

Czy po tym czasie czytnik przestaje czytać płytę? Ja miałem taki sam problem i dopiero pobrane Kubuntu za 3 razem zaczęło działać.

Przestaje się kręcić płyta, tylko na ekranie niebieskie tło i napis Kubuntu i pod napisem wyświetlane kropki w taki sposób, że wygląda, że się ładuje system. Żadne klawisze nie działają, esc itp. Muszę na siłę wyłączyć. Robiłem tak cztery razy i za każdym razem to samo. Sugerujesz, żeby ściągnąć ponownie i nagrać na płytę?

Tak, bo u mnie też zatrzymywało się na tych kropkach. Jednak przed nagraniem płyty, sprawdź w virtualboxie czy będzie działać.

Przed ponownym ściągnięciem sprawdź, czy sumy kontrolne pobranego obrazu się zgadzają .