Kubuntu 11.10 Jak po zainstalowaniu unity usunąć KDE

Coś ci cytat nie wyszedł. Mam Wi-Fi więc nawet będzie szybciej z mojego smartfona niż z livecd chociaż mam akurat na moim pendrivie ubuntu 12.04.

Nie chwal dnia przed rebootem ;-D

Przemysł mnie czarny ekran i nie chce się pożegnać. Uruchomić ponownie w trybie konsoli?

Co się dokładnie stało?

Był ekran ładownia Kubuntu, a potem nic prócz czarnego ekranu liczę na szybką odpowiedź, bo piszę z komy.

Uruchom w trybie tekstowym - zaloguj się na swoje konto i daj:

startx

Sprawdź czy masz pakiet gdm :

dpkg -l | grep gdm

Jak nie masz to zainstaluj. Jeśli jednak masz pakiet gdm - to wykonaj polecenie:

sudo dpkg-reconfigure gdm

===

Wniosek … podczas usuwania KDM system powinien zaproponować instalację alternatywy na przykład GDM …

Mam tryb ratunkowy i terminal. Od początku pisze root@banan i co teraz to pierwsze nie idzie?

Jak masz roota to X nie wystartują. To teraz daj:

apt-get -y install gdm

i wstaw wszystko co pokaże.

W: Dla pliku blokady /var/dpkg/lock tylko do odczytu nie zostanie użyta blokada

E: dpkg was interrupted, you muzyka manually run 'dpkg. --configure -a' to correct a problem.

Dodane Pn, 26 marca 2012, 20:57

P.S. Przepisywanie tego na komórkę to czysta katorga.

No to klepnij:

dpkg --configure -a

Brak dostępu. Z live cd lepiej pójdzie?

Z livecd musiałbyś się dostać do systemu z dysku przez chroot. Wtedy zainstalować gdm albo lightdm.

Dobra jestem na live usb (pendrive) mam uruchomione Ubuntu 12.04 beta. (Nie wiem czemu mam całego Firefoxa i wszystkie strony na białoczarno ale ważne, że działa.) Chyba sięgnę po płytkę z 10.10 to go odmuli i co teraz?

Wygląda na to, że partycja została zamontowana w trybie tylko do odczytu. Załaduj system w trybie recovery, single mode, czy jak to się tam nazywa w Ubuntu nie pamiętam, wykonaj

cat /etc/mtab

jeśli przy partycji, na której jest system na czwartej pozycji będzie ro, to znaczy, że jest zamontowana tylko do odczytu, wówczas uruchom jakieś LiveCD, podmontuj partycję i chrootuj się na system.

sudo mount /dev/sdXY /mnt

sudo mount -t proc none /mnt /mnt/proc

sudo mount -o bind /dev /mnt/dev

sudo chroot /bin/bash /mnt

za sdXY podstaw partycję, na której masz system i wykonaj dpkg -configure-a, a potem zainstaluj sobie dowolne środowisko graficzne.

Pozdrawiam!

Jestem na livecd po wpisaniu pierwszej komendy wyskoczyło mi to:

ubuntu@ubuntu:~$ cat /etc/mtab

aufs / aufs rw 0 0

none /proc proc rw,noexec,nosuid,nodev 0 0

none /sys sysfs rw,noexec,nosuid,nodev 0 0

fusectl /sys/fs/fuse/connections fusectl rw 0 0

none /dev devtmpfs rw,mode=0755 0 0

none /dev/pts devpts rw,noexec,nosuid,gid=5,mode=0620 0 0

/dev/sr0 /cdrom iso9660 ro,noatime 0 0

/dev/loop0 /rofs squashfs ro,noatime 0 0

none /sys/kernel/debug debugfs rw 0 0

none /sys/kernel/security securityfs rw 0 0

none /dev/shm tmpfs rw,nosuid,nodev 0 0

tmpfs /tmp tmpfs rw,nosuid,nodev 0 0

none /var/run tmpfs rw,nosuid,mode=0755 0 0

none /var/lock tmpfs rw,noexec,nosuid,nodev 0 0

binfmt_misc /proc/sys/fs/binfmt_misc binfmt_misc rw,noexec,nosuid,nodev 0 0

gvfs-fuse-daemon /home/ubuntu/.gvfs fuse.gvfs-fuse-daemon rw,nosuid,nodev,user=ubuntu 0 0

Następna ma być

/dev/loop0 /mnt

:?:

Na LiveCD pokaże Ci system plików systemu Live, a nie tego na dysku :wink: Skoro już jesteś na LiveCD, to się chrootuj na system tak, jak to opisałem wcześniej.

Pozdrawiam!

ubuntu@ubuntu:~$ /dev/loop0 /mnt

bash: /dev/loop0: Permission denied

Za dużo poleceń to ja nie znam ale chciałem jeszcze raz spróbować na konsoli (nie z livecd). Gdy już się poddałem wciskam

shutdown now

i… konsola prosi o wpisanie loginu. Myślę co jest, zamiast się wyłączyć ten prosi mnie o nazwę użytkownika. No dobra wklepuję nick, hasło. Mam

banan@Banan:

to wstukuje

sudo apt-get install gdm

restartuje kompa i loguję się na E17 =) Teraz ponowna instalacja KDE - odinstalowywałem, żeby ponownie zainstalować działające w pełni środowisko, bo wcześniej coś się pokiepściło. Wpisałem

apt-get install kde-full kdm

i teraz czekam aż się zainstaluje nowe mam nadzieje dobrze działające, a nie spowolnione do granic możliwości środowisko. Czy to polecenie zainstaluje mi również menadżer logowania?

Dodane Wt, 27 marca 2012, 14:27

Wszystko zainstalowałem od nowa lecz nadal mam samo stare niedziałające bagno. I co teraz?

To, to w jakim celu? Jednym słowem mieszasz coś, a sam nie wiesz co.

Dlatego czekaj na nasze polecenia, jeśli nie chcesz całkowicie namieszać w systemie, konsola to potężne narzędzie, które może również doszczętnie zepsut system, jeśli wpisuje się niewłaściwe polecenia :wink:

A konkretniej?

Pozdrawiam!

Instaluję Minta i koniec tematu =|