Kubuntu 8.10 - Error reading boot CD oraz inne problemy


(arlid) #1

Witajcie. Zgodnie z waszymi sugestiami stworzyłem wymagane partycje itd. nagrałem płytkę Kubuntu wsadziłem do napędu, zbotowałem uruchomiłem LiveCD (bez ingerencji w winde) po załadowaniu dostałem komunikat że coś jest nie tak z plazmą (nie zapamiętałem tekstu) i nic nie chciało działać. jak na złość zabrali prąd. Potem chciałem zainstalować wybieram od nowa te uruchamianie a tutaj komunikat "Error reading boot CD" Wie ktoś jak to "naprawić"? I o co chodziło z tym komunikatem o plazmie?


(mati75) #2

napęd sprawny? płyta dobrze nagrana?


(arlid) #3

napęd sprawny, a płyta tez dobrze nagrana z minimalna prędkością normalnie się odtwarza(ła).


(Filip Turek) #4

a nie robiłeś czegoś takiego, że na płytkę DVD nagrałeś obraz płyty CD?


(mati75) #5

spróbuj uruchomić w bezpiecznym trybie graficznym


(arlid) #6

W bodajże 7.04 miałem taka opcję a;e w 8.10 nie ma takiej opcji. Poza tym na tej płycie żadna opcja nie działa na każdej coś takiego wywala.


(Adrian Nawrocki) #7

Mam ten sam pboblem tylko z ubuntu. Pobrałem obraz flashgetem na Viście, nagrywałem na dvd-rw, cd-rw i w końcu na cd-r i to samo...

Pobierałem z ubuntu.com z linku

ftp://ftp.tpnet.pl/d15/ubuntu-releases/ ... p-i386.iso

z Lokacji telekomunikacja polska


(Spectatorx) #8

To nie robi różnicy, osobiście nie pamiętam kiedy ostatnio używałem płyty cd. Nowe ubuntu nagrałem sobie na dvd, z tej płyty instaluje się bez najmniejszych problemów.

Zacząłem ściągać w pierwszych godzinach jak tylko się ukazało finalne wydanie. Pobierałem oficjalnymi torrentami któ¶e znajdują się na stronie projektu:

ubuntu.com

Pobierałem torrentem by nie obciążać dodatkowo serwerów.


(arlid) #9

Również pobierałem ze slotu TP, suma kontrolna jest ok, więc nie wiem co jest nie tak.


(Adrian Nawrocki) #10

A odpal płyte i wciśnij sprawdzanie płyty. Mi wywala 1 błąd. Jak kopiuje pliki na windowsie z obrazu i z płyty wszystko jest ok. Zobacz co u Cibie wywali sprawdzanie płyty. Ile błędów


(arlid) #11

No przecież napisałem, że żadna opcja po zbotowaniu nie działa.


(mati75) #12

spróbuj uruchomić na wirtualnym sprzęcie np. przez virtualbox


(Saeros) #13

A jest ktoś komu zadziałała ta płytka? Też jestem zainteresowany tematem - zaraz jak wyszło *buntu 8.10 ściągnąłem Ubuntu z oficjalnego linka do torrenta i ten sam błąd :frowning: Nie można w ogóle zainstalować bo się wiesza.

Jedyna więcej metoda jaką próbowałem niż tu wymieniliście, to sposób w jaki zainstalowałem Ubuntu 8.04 - wcale nie nagrywałem na płytkę, tylko wrzuciłem w wirtualny napęd w Windowsie i zainstalowałem przez Wubi - działało normalnie, a tu w żaden sposób, ten sam "Error..."


(arlid) #14

A jak zainstalować Kubuntu przez te wubi to muszę mieć tez partycje EXT3 i swap? Jeżeli tak to jak to tak zainstalować (bardziej mi zależy).


(Saeros) #15

Nie, wtedy instalujesz Ubuntu jak zwykły program w Windowsie - Linuksa widać wtedy jak zainstalowany program w Panelu sterowania. Tych partycji nie musisz mieć, jednak zgdonie z ostrzeżeniem wyświetlanym przez Wubi, wydajność dyskowa Ubuntu będzie nieco mniejsza niż byś instalował normalnie.