Kubuntu 8.10 nie uruchamia się

Witam mam nastepujący problem posiadam win xp pro… ale pomyślałem nad linuxem i wybrałęm sobie kubuntu 8.10 zainstalowałem go obok windy i niby wszystko ok ale jak uruchamiam zaraz po ekranie logowania kubuntu wywala mi czarne tło na nim białe okno i tyle… w czym może być problem??? laptop CA M665SR

Na początek diagnozy spróbuj uruchomić w trybie tekstowym, zaloguj się, zaloguj się jako root, wpisz “startx” i tam pewnie będzie jakaś informacja w czym jest problem.

tekstowy to znaczy ctrl + alt +f1 zapewne. narazie nic nie moge zrobić bo ściagam własnie PCLinuxOS mam nadzieje ze nie bedzie z tym problemów. Problem jest z moją kartą graficzną jest ona zupełnym gniotem nic nie wartym zapewne dlatego nowe KDE nie chce iść…

W PCLinuxOS standardowym środowiskiem jest KDE 3.5.9, po aktualizacji jest 3.5.10. Jednak z czystym sumieniem mogę polecić. Wszystko działa jak trzeba na 6 letnim sprzęcie … włącznie z Radeonem 9100 - akceleracja jest w sterach wbudowanych w jądro.

i tak i nie jeżeli chodzi ografike tragedia u mnie jest zintegrowana VIA Chrome9 HC IGP a jak wiadomo VIA i linux nie mają sie ku sobie znalazłem stronke ze strownikami a ale tam jest tylko na suse oraz ubuntu 8.10 a na temat PCLInuxOS nic nie ma. Problem w tym ze na tym systemie max rozdzilczość z tą kartą jaką moge ustawić to 800 x 600 pixeli… i klejny problem. Wydaje mi się że microsoft ma jakieś potajemne umowy podpisane bo linuź i sprzęt to cięzki temat…

Powinieneś wyedytować plik xorg.conf, oczywiście z prawami roota. Poczytaj w internecie, dopisz rozdziałke i powinno działać.