KUBUNTU 9.04 - nie działa mysz i klawiatura

(M Kozera13) #1

Witam. Zaistalowałem najnowsze kubuntu. Na LiveCD było obiecująco, ale po instalacji mysz i klawiatura nie działają... nie mam nawet możliwości dostępu do konsoli, gdyż mam nadal LILO po Mandirve(którą zastąpił właśnie KUB). Jestem w kropce, nie mam możliwości manewru. Reinstalka nic nie pomogła. Myszka USB podłączona pod PS/2 przez przejściówkę. Klawiatura PS/2. Proszę o pomoc - kozer

Pozdrawiam

(mati75) #2

w ogóle nie działa konsola? A spróbowałeś alt+ctrl+f1 - f6?

(roobal) #3

Odpal system w trybie single-user, powinno być drugie na liście wyboru, jak nie to kliknij na tym co masz e i do kernel dopisz single.

Gdy zalogujesz się na roota, sprawdz czy masz zainstalowane poprawnie dbus, hal, evdev i sterowniki do myszki (xserver-xorg-input-mouse lub xserver-xorg-input-vmmouse), sprawdź czy dbus i hal się uruchamia, ewentualnie zrekonfiguruj poleceniem:

dpkg-reconfigure hal

dpkg-reconfigure dbus

dpkg-reconfigure xserver-xorg-input-evdev

Wywal xorg.conf (xorg 1.6 nie potrzebuje xorg.conf), to może być przyczyną zwiechy (u mnie tak było, wywaliłem xorg.conf i poszło, tyle że na Archu).

rm -v /etc/X11/xorg.conf

Pozdrawiam!

(M Kozera13) #4

Przeszedłem na Ub 8.04. Tamtego problemu nie rozwiązałem. Dzieki za chęci :wink: DO ZAMKNIĘCIA