Kubuntu 9.04 - po instalacji nie działa klawiatura i myszka

Witajcie. Zainstalowałem Kubuntu 9.04 i uszczęśliwiony (zwłaszcza, ze miałem z tym trochę zachodu) odpalam Kubcia i co - nic. Nie działa mi ani mysz, ani klawa nic nie mogę napisać po prostu jakbym nie miął tego podłączonego. Nie mogę się nawet przez to zalogować bo nie reaguje to na nic. Żadna kontrolka na klawie się nie pali (CapsLock itd.). Nie wiem co jest grane. Szukałem w necie to znalazłem tylko porady, by wpisać w terminalu komendę (taka tez podał mi roobal)

Xorg -configure

ale to nic nie dało - nawet nic nie zrobiło. Napisane było tylko że coś tam failed i adres xorg.wiki i tyle:P Komputer ma swoje latka (wiec po to linux), ale wcześniej linux na nim chodził więc nie wiem co jest grane. Dodam, ze mam myszkę na USB, ale wtedy to nie przeszkadzało.Dzięki z góry za pomoc.

W /etc/X11/xorg.conf dodaj linijkę

"AllowEmptyInput" "off"

w sekcji Section "ServerLayout"

Wybacz, ale mógłbyś napisać jak to zrobić (przez terminal?) bo nie jestem aż tak zaawansowany w linuxie, a sądząc po dopisku pod nickiem Ty jesteś ekspertem i to nie małym. Byłbym wdzięczny za wytłumaczenie mi jak tego dokonać.

W Twoim poprzednim temacie otrzymałeś już wiele wskazówek, podczas rozwiązywania poprzedniego problemu, których należy i tutaj użyć. Pomyśl nad tym, a po chwili zobaczysz, że to jest banalne.

dobra wklepałem

cat /etc/X11/xorg.conf

to mi wyświetliło mi coś o monitorze karcie graficznej i tyle tylko… Szukałem tego Section “ServerLayout” i nic, nie znalazłem. Nawet robiłem nowy xorg.conf poleceniami

Xorg -configure

mv /root/xorg.conf.new /etc/X11/xorg.conf

reboot

Pisało wtedy, ze wykrywa mysz a dalej nie działa. Wszystko robiłem wybierając przy bootowaniu generic coś tam i potem jako root. Mniemam, ze jest jakieś polecenie otwarcia i edycji pliku w konsoli ale po wpisaniu help nic ciekawego nie wyczytałem. Olśniło mnie. Postanowiłem uruchomić LiveCd i samemu dopisać linię. Odpala wszystko cacy szukam na dysku gdzie mam zainstalowane Kubuntu pliki xorg.conf znajduje i o dziwo jest tam Server Layout dopisuje, chce to zapisać i jest napisane, żebym sprawdził czy mam prawa zapisu i czy jest wolne miejsce na dysku. I tyle zdziałałem. Tyle tylko zdołałem wymyśleć, a nie chce czegoś zepsuć. Pomyślałem, ze z wpisaniem do pliku wypali ale się nie chce mi plik zapisać. A może wystarczy uzyć:

sudo dpkg-reconfigure xserver-xorg

. Nie wiem doradźcie coś. Myślałem tez nad

vim /etc/X11/xorg.conf

W ogóle jestem na dobre drodze?

sudo nano /etc/X11/xorg.conf

Dobra, przed tym miało być jeszcze Option. Działa z małym “ale” nie moge się zalogować wraca mi spowrotem do ekranu logowania. Chyba ten system mnie nie lubi:P Szukałem w necie, czytałem w google ale tam każdy sam coś motał i zepsuł, a Wy wiecie co ja robiłem i może macie jakieś pomysły. po zalogowaniu się przez konsole i polecenie startx niby wszystko gra, tylko neta nie mam.

W takim razie albo coś masz namieszane w xorg.conf albo coś ze sterownikami. Jak zalogujesz się na konsolę, wciskając jednocześnie Ctrl+Alt+F1, wpisz:

sudo gdm stop

startx

i wywali Ci błędy i będziesz wiedział lub nie co jest nie tak. Ewentualnie wrzuć zawartość xorg.conf i logi na forum. Jak, pisałem w innym twoim wątku.

Pozdrawiam!

Nie zapominaj roobal , że ten system mnie nie lubi:P Wpisałem tylko ze zamiast gdm to kdm (kubuntu) i potem hasło i startx i i mi nic konkretnego nie wyświetliło, tylko to, żeby się skontaktować gdzieś na xorg.wiki i tyle. Jak mam niby wrzucić zawartość tych logów, jak ja nie wiem jak to gdzieś zapisać (poza tym nie działa mi tam net na linuxie) Dobija mnie już ten system, bo jeden problem rozwiązuje to powstaje drugi, a zwłaszcza że ja sie nie znam zbytnio na linuxie i na tych komendach (właściwie druga moja styczność to jak być ekspertem?:P) Jak już to by się udało naprawić to jak coś się jeszcze stanie to nie wiem co zrobię.

Logi:

/var/log/Xorg.0.log

No tak, ale jak to dać Wam - przecież nie będę pisał 1000 linijek. Myślałem, że wkleję w Kate i zapisze na dysku Windy, ale nic z tego .

arlid , no i dobrze kombinujesz. Skopiuj ten plik na inną partycję, albo jakiś nośnik USB, a potem z pod Windowsa wrzuć go na jakiś serwis do wklejania długich tekstów (wklej.org np.) i podaj nam link.

Dobra macie link. Wypisze może co udało mi się zauważyć (ale raczej to dlatego, ze loguje się przez kososle, a nie normalnie - tak myślę)

-nie wykrywa mi dysków z Windą, ani innych (USB, partycja do przechowywania plików linuxa)

-nie mam opcji wyłącz komputer, restart (są tylko 3 górne)

-nie wykrywa mi napędu DVD i dyskietek ( w “Computer” mam tylko Home, root i trash

-nie działa net

-nie mogę się zalogować przez ekran logowania (wraca tam spowrotem)

Więcej niczego nadzwyczajnego nie zauważyłem oprócz tego że system jest po ENG, ale jak niby ma mi ściągnąć PL jak nie ma neta. Dodam, z e na Live Cd wszystko działa jak należy.

LINK: http://wklej.org/id/86341/

Dzięki za pomoc. (i za cierpliwość do mnie)