Kubuntu czy lepszy od windows 7?

Witam od dawna nurtuje mnie pytanie czy Windows Seven nie jest przypadkiem gorszym systemem od Linuxa Kubuntu. Wiem że na linuxach nie działa wiele nowych Windowsowych gier.

Co o tym myślicie czekam na wasze wypowiedzi, jaki system jest według was lepszy, który polubiliście?

nie chodzi o dokładne porównanie tych systemów z jednych z kategorii porównawczych, chodzi o to aby każdy podał swoje spostrzeżenia wrażenia po uzywaniu tych systemów lub jednego z nich .

Zależy do czego potrzebujesz. “Tak ogólnie” to nikt Ci nie odpowie. Ściągnij linuxa, testuj i sprawdź, czy jesteś w stanie wykonać na nim wszystkie czynności, które obecnie wykonujesz na Windows. Tutaj np. masz tabelę zamienników programów dla obu systemów:

http://7thguard.net/files/zamienniki.html .

Jak wyżej z tym, że z paznawaniem nowego systemu zawsze wiążą się problemy typu ‘gdzie jest ta opcja’ :wink: więc ja bym ci raczej radził Win7 - sam pracowałem kiedyś na linuxie(Ubuntu 9.04) ale obecnie działam tylko na 7 - jest i szybsza i bardziej (dla mnie)intuicyjna - słowem - leprza.

do gier, edycji multimediów lepszy windows 7. Do pozostałych rzeczy ubuntu polecam-kubuntu się sypie :). To zależy jeszcze od gustu i innych rzeczy.