Kubuntu czy lepszy od windows 7?


(haker146) #1

Witam od dawna nurtuje mnie pytanie czy Windows Seven nie jest przypadkiem gorszym systemem od Linuxa Kubuntu. Wiem że na linuxach nie działa wiele nowych Windowsowych gier.

Co o tym myślicie czekam na wasze wypowiedzi, jaki system jest według was lepszy, który polubiliście?

nie chodzi o dokładne porównanie tych systemów z jednych z kategorii porównawczych, chodzi o to aby każdy podał swoje spostrzeżenia wrażenia po uzywaniu tych systemów lub jednego z nich .


(marcin82) #2

Zależy do czego potrzebujesz. "Tak ogólnie" to nikt Ci nie odpowie. Ściągnij linuxa, testuj i sprawdź, czy jesteś w stanie wykonać na nim wszystkie czynności, które obecnie wykonujesz na Windows. Tutaj np. masz tabelę zamienników programów dla obu systemów:

http://7thguard.net/files/zamienniki.html .


(Wojtekbogocki) #3

Jak wyżej z tym, że z paznawaniem nowego systemu zawsze wiążą się problemy typu 'gdzie jest ta opcja' :wink: więc ja bym ci raczej radził Win7 - sam pracowałem kiedyś na linuxie(Ubuntu 9.04) ale obecnie działam tylko na 7 - jest i szybsza i bardziej (dla mnie)intuicyjna - słowem - leprza.


(system) #4

do gier, edycji multimediów lepszy windows 7. Do pozostałych rzeczy ubuntu polecam-kubuntu się sypie :). To zależy jeszcze od gustu i innych rzeczy.