Kubuntu/Ubuntu zacina się podczas instalacji

Witam. Kilkanaście razy probowałem zainstalować Ubuntu. za każdym razem mam ten sam problem system instaluje się do pewnego momentu po czym napęd przestaje pracować i na tym się sprawa kończy, instalacji stoii w miejscu nic się nie dzieje. Probowałem czekać ale to nic nie dało. Dodam, że płyty których używam do instalacji są ORYGINALNE

Wątek poruszałem również TUTAJ ale niestety bezskutecznie, kilku ludzi ma ten sam problem :confused:

Ściągnij obraz płyty z internetu i spróbuj zainstalować z niej system.

Jaką pojemność dałeś dla partycji wymiany?

Przeważnie wystarcza ok. 1024MB do tego jest spory zapas.

Nie trzeba tworzyć partycji SWAP, gdy masz mało pamięci RAM to jest wtedy wskazane (Twój RAM x 2).

ByczY, może spróbuj innej dystrybucji.

Kiedy najbardziej odpowiadają mi te dwie. Co do płyt to tak się składa, że mam jedną ściągniętą i dwie zamawiane. Probowałem zmiany dvd-romu ale to też nic nie dało, najciekawsze jest to że instalacja nie zatrzymuje się zawsze w tym samym momencie, czasami łapie zawiechę już podczas ładowania systemu z liveCD, czasami podczas partycjonowania dysku, czasami na 15% a raz doszło nawet do 75% Objawy zawsze te same :confused:

Komputer nie jest “podkręcany” ?

Sprawdź pamięć, czy nie jest uszkodzona.

Hehe podkręcany nie był i nie jest, pamięć też jest dobra kilka dni temu była sprawdzana.

to zależy na jakim kompie i jaki system… mi np ubuntu bez swapa się zainstalował… a jak instalowałem debiana przu 900mb swapu nie zainstalował się…swap musi być conajmmniej 2 razy większy od ramu ;]

ByczY instalacja zależy od Twojego łącza również… po ubuntu pobiera pakiety z sieci…jak masz conajmniej 512 to zostaw kompa na 40 minut i niech się instaluje…to normal że w pewnym momencie się zatrzymuje…w momencie pobierania pakietów…a i jeszcze jedno jeżeli instalujesz edubuntu to instalacja trwa jeeeszcze dłużej i komputer wydaje się jakby się zwiesił( przy debianie jest podobnie) zostaw go na godzinkę i jak się nie zainstaluje to wtedy okaże się że jest coś nie tego…;]

Kolego problem jest w tym, że ja nie mogę go zainstalować. Dziś próbowałem jakieś 5 razy, dwa razy doszedł mi do partycjonowania, a 3 razy złapał zawiechę przy wyborze języka instalacji. Zawiecha wygląda tak, że w pewnym momencie dvd-rom rozpędza się na max, dysk przestaje pracować, dvd tak samo, kursor myszki się zacina i na tym się kończy, próbowałem to przeczekać ale bezskutecznie, wczoraj stał tak około 1h i nic.

Spró→buj go uruchomić z parametrem acpi=off (znajdziesz co nieco na google)

Kolega Jesteś WIELKI !!

JUPI nareszcie działa :wink: jestem wniebowzięty ;p hehe…

Jak będziesz kiedyś w mojej miejscowości to zapraszam na 0.7 :wink: