Kulka od myszki świeci na wyłączonym kompie :|

(tacyer) #1

Witam!

Mam myszke A4TECH X7, płyta główna to ASROCK 4CoreDual-SATA2 R2, a zasilacz FELL 500W. Mam taki problem, gdyż po wyłączeniu komputera kulka myszki nadal świeci :confused: Moge ją ręcznie wyłączyć zmieniając jej czułość odpowiednim przyciskiem, ale nie chce mi się tego robić :? Czemu ona dalej świeci? Gdy miałem płyte główną BIOSTAR i zasilacz FELL 350W taki problem nie występował, czy można temu jakoś zaradzić?

(adam749) #2

Ja też tak mam. To normalne. Niektóre płyty mają taką funkcje, żeby odcinać prąd na USB jak się kompa wyłączy.

(Adamlor) #3

wylaczyc w biose zarzadzanie energia dla gniazda USB :slight_smile:

(Cosik Ktosik) #4

Czasami na płytach asrocka jest zworka: PS2_USB_PWR1 służąca do wyłączania tego.

(SolelyRose*) #5

Ostatecznie I/O na zasilaczu :stuck_out_tongue:

(tacyer) #6

Czy można by jaśniej jak to wyłączyć? Muszka ma końcówke USB, ale dostałem złączke na PS/2 i ją tak podłanczam.

(adam749) #7

Poszukaj w instrukcji od mobo, lub na mobo tego co napisał cosik_ktosik jak nie ma to musisz wyłączać z listwy zasilającej, lub z guzika w zasilaczu.

Aaa.. zapomniałem dodać, że myszka musi być podłączona pod USB.

(tacyer) #8

A co to jest mobo? A jak to wyłączyć w Biosie?

(Cosik Ktosik) #9

Zworka PS2_USB_PWR1 dotyczy zarówno świecących myszy na PS2 oraz USB.

Mobo=płyta główna

(tacyer) #10

cosik_ktosik i co z tą zworką zrobić? I gdzie ją mniej więcej znależć?

(Cosik Ktosik) #11

Zworka nr1 (strona 11): http://www.asrock.com/manual/4CoreDual-SATA2%20R2.0.pdf

Chyba jest na pinach 1-2, wtedy przełóż na 2-3 (lub na odwrót). Rób to przy wyłączonym komputerze.

(tacyer) #12

Aha :shock: Ale instrukcja nie jest po polsku :? A nie znam na tyle dobrze angielskiego aby odnaleźć informacje na ten temat :x

(system) #13

Teraz są płyty główne robione na czuwaniu i dzięki temu możesz np przez bluetootha się połączyć z komputerem, uruchomić go, wyszukać potrzenych informacji i wyłączyć. Przynajmniej tak mi tłumaczono w sklepie :slight_smile:

(Cosik Ktosik) #14

tacyer , Ale są rysunki ;D . Przełóż ją tylko na dwa sąsiednie piny. Więcej na stronie 20. Wyłącz tylko komputer, zanim coś przestawisz.

(tacyer) #15

Dzięki :expressionless: Ale po co mi to teraz wiedzieć? :x Widze tą zworke i co z nią zrobić?

(system) #16

...

(Cosik Ktosik) #17

Przełóż ją. Nie pamiętam, które ustawienie jest standardowe. Jak jest na pinach 1-2, to przekładasz na 2-3. Jak jest na 2-3, to przełóż na 1-2. Środkowy zawsze jest podłączony :smiley:

(tacyer) #18

Taa dzięki #-o Napisał co miał do powiedzenia i wielce szczęśliwy :expressionless: Za coś takiego powinno być upomnie :?

Czyli metoda prób i błędów? Może byc :wink: Ale czy jak to będe zmieniał to czegoś nie zepsuje? Robić to na wyłączonym kompie i sprawdzać kiedy kulka zgaśnie?

(Cosik Ktosik) #19

Wyłącz go z sieci i przełóż zworkę. Ale Masz kombinacji tej zworki 1-2 lub 2-3 (a już jest w jakiejś pozycji, chyba 2-3 jak dobrze pamiętam).

(tacyer) #20

Spoko zrobie to jutro, ale jak źle ustawie to nic się nie zepsuje?