Kupić lepszą grafikę, czy procesor do gier?

Witam, otóż zastanawiam się przez dłuższy czas co będzie korzystniejszym wyborem, lepsza karta graficzna lub procesor, by uzyskac wieksza wydajnosc w grach?

Procesor|| Intel Pentium Dual Core E5300 2x2.60GHz

Karta graficzna|| NVIDIA GeForce 9500 GT 1024 MBytes

Płyta główna|| ASUS P5KPL-AM IN/ROEM/SI Socket LGA 775

Zasilacz|| Tech CO DC Brushless Fan LPK 12-25 420W DFS 122512M DC12V 2.8w

Prosilbym rowniez o podanie przykladowych modeli, jakie moglbym kupic w granicach 200-300zl.

Zakupilem juz chlodzenie. http://allegro.pl/chlodzenie-procesora- … 26183.html

I to i to, lecz ja najpierw wymieniłbym grafikę następnie procesor, chociaż w dzisiejszych czasach nie opłaca się już inwestować w starą platformę ( twoja 775 ), lepiej złożyć coś wydajniejszego, za 1500zł już kupisz jako tako do nowych gier komputer, wiadomo że nie przy ekstra detalach tylko średnich.

Rozumiem, lecz na chwilę obecną nie dysponuję takimi środkami, więc wolałbym kupić coś, by tą wydajność zwiększyć.

  1. masz chłodzenie to możesz teraz kręcic proca

  2. karta graficzna będzie bardziej potrzebna od procka ale nie wiadomo ile wytrzyma zasilacz! !!

  3. buda jest ważna jak i jej chłodzenie, pewnie jest stara i nie przewiewna więc wszystko będzie się grać przy mocniejszych kartach graficznych…

Kup lepiej procesor - bo to podstawa a na płycie masz dobrą opcję Asus Q-Fan dostosowującą prędkość wiatraków do temperatury i obciążenia systemu to możesz spróbować coś podkręcić a grafikę w późniejszym terminie

Uhm… ale skąd pewność, że grafa DDR5 pójdzie mi na mojej płycie głównej?

Dlaczego miałaby nie działać.

Według mnie nie ma sensu inwestować w ten komputer.

200 zł to nie jest aż taki duży wydatek, a jak pisałem, na chwilę obecną nie dysponuję środkami by zakupić sobie lepszy komputer, więc chcę na ten okres czasu kupić kartę graficzną lub procesor, by móc zagrać przykładowo w BF3.

Rodzaj pamięci karty graficznej ma się nijak do posiadanej płyty głównej czy pamięci ram, ważne żeby płyta miała pci-express.