Kupić lepszą grafikę, czy procesor do gier?

(Woszczekf) #1

Witam, otóż zastanawiam się przez dłuższy czas co będzie korzystniejszym wyborem, lepsza karta graficzna lub procesor, by uzyskac wieksza wydajnosc w grach?

Procesor|| Intel Pentium Dual Core E5300 2x2.60GHz

Karta graficzna|| NVIDIA GeForce 9500 GT 1024 MBytes

Płyta główna|| ASUS P5KPL-AM IN/ROEM/SI Socket LGA 775

Zasilacz|| Tech CO DC Brushless Fan LPK 12-25 420W DFS 122512M DC12V 2.8w

Prosilbym rowniez o podanie przykladowych modeli, jakie moglbym kupic w granicach 200-300zl.

Zakupilem juz chlodzenie. http://allegro.pl/chlodzenie-procesora- ... 26183.html

(adamok) #2

I to i to, lecz ja najpierw wymieniłbym grafikę następnie procesor, chociaż w dzisiejszych czasach nie opłaca się już inwestować w starą platformę ( twoja 775 ), lepiej złożyć coś wydajniejszego, za 1500zł już kupisz jako tako do nowych gier komputer, wiadomo że nie przy ekstra detalach tylko średnich.

(Woszczekf) #3

Rozumiem, lecz na chwilę obecną nie dysponuję takimi środkami, więc wolałbym kupić coś, by tą wydajność zwiększyć.

(Chojinka) #4
  1. masz chłodzenie to możesz teraz kręcic proca

2. karta graficzna będzie bardziej potrzebna od procka ale nie wiadomo ile wytrzyma zasilacz! !!

3. buda jest ważna jak i jej chłodzenie, pewnie jest stara i nie przewiewna więc wszystko będzie się grać przy mocniejszych kartach graficznych...

(Tomasz Gorczyca) #5

Kup lepiej procesor - bo to podstawa a na płycie masz dobrą opcję Asus Q-Fan dostosowującą prędkość wiatraków do temperatury i obciążenia systemu to możesz spróbować coś podkręcić a grafikę w późniejszym terminie

(Woszczekf) #6

Uhm.. ale skąd pewność, że grafa DDR5 pójdzie mi na mojej płycie głównej?

(falcon89) #7

Dlaczego miałaby nie działać.

Według mnie nie ma sensu inwestować w ten komputer.

(Woszczekf) #8

200 zł to nie jest aż taki duży wydatek, a jak pisałem, na chwilę obecną nie dysponuję środkami by zakupić sobie lepszy komputer, więc chcę na ten okres czasu kupić kartę graficzną lub procesor, by móc zagrać przykładowo w BF3.

(igrek) #9

Rodzaj pamięci karty graficznej ma się nijak do posiadanej płyty głównej czy pamięci ram, ważne żeby płyta miała pci-express.