Kupię komputer zintegrowanym monitorem

Witam, zamierzam kupić w sklepie komputer zintegrowanym monitorem. Czy taki komputer jest dobry? Proszę o podanie jaki kupić ten komputer. Mogę wydać na niego do 5 tys. zł.

Skąd mamy wiedzieć czy jest dobry, skoro nie napisałeś co dokładnie chcesz kupić? Druga sprawa - dobry do czego?

PC ze zintegrowanym monitorem to na ogół zwykły monitor z zabudowanymi bebechami laptopowymi. Osiągi i awaryjność jak w laptopie (może odrobinę lepiej ze względu na poprawioną wentylację), ergonomia jak na stacjonarnym monitorze. Zajmuje mniej miejsca, ale zapomnij o łatwej rozbudowie, naprawie czy podmianie podzespołów.

Nie wszystkim zależy na możliwości modernizacji sprzętu, tak więc nie demonizowałbym tego typu rozwiązań. A co do awaryjności to czy stacjonarne się nie psują? Wszystko się psuje…

Poza tym taki All in one zazwyczaj zużywa dużo mniej prądu niż zwykły desktop.

Napisz Bona do jakich zastosowań chcesz wykorzystywać ten komputer to wtedy będziemy mogli coś poradzić.

Nie demonizuję, po prostu piszę “z czym to się je”. Prądu zużywa tyle co laptop + zwykły monitor, da się więc na pewno zaoszczędzić te 20 - 30 W w stosunku do współczesnej stacjonarki. Na odczuwalne zmniejszenie rachunków za prąd (w stosunku do stacjonarki) przy codziennej pracy biurowej nie ma raczej co liczyć. No i jeśli pytający będzie chciał później zmienić monitor na lepszy - pozostaje wymiana wszystkiego.

Bzdura - AIO nie nosisz - a powodem wielu notebookowych przypadłości są wstrząsy/upadki/zalania.

Bzdura - w AIO spokojnie możesz pozowlić sobie na wymianę dysku twardego, napędu optycznego czy ramu. Bardzo często istnieje też możliwość wymiany procesora.

Na plusy to przede wszystkim porządek w kablach, łatwa dostępność portów USB (komputery stoją często w miejscach oddalonych od monitorów lub trudno dostępnych - wtedy podłączenie pendrivea jest bardzo uciążliwe). Oszczędność prądu jest raczej niewielka.

Komputer używany będzie do pracy biurowej i gier. Oczywiście także do przeglądania stron internetowych, skypa, słuchania muzyki itp.

Martwi mnie to co piszecie, żebym zapomniała o wymianie podzespołów. A jak taki zanieść do serwisu w razie potrzeby? Musiałabym to sama zrobić a jestem raczej wątłej budowy:). Może więc lepiej stacjonarny?

Kup sobie zwykłą stacjonarkę, chyba że zamierzasz grać w gry flashowe.

Tak samo jak stacjonarny. Zresztą teraz najczęściej sprzęt odsyłasz do producenta kurierem więc nic nosić nie trzeba :wink:

Jeżeli kupiłabym komputer stacjonarny to chyba nie gotowca w sklepie tylko wydaje mi się, że lepiej byłoby zamówić składaka tylko nie wiem o jakich podzespołach.

Dodane 29.04.2013 (Pn) 11:20

I jeszcze jedno. Jaki Windows 7 czy 8 ?

Jeśli do gier innych niż casualowe - poważnie rozważyłbym jednak stacjonarkę. Jeśli nie masz gwarancji door-2-door to niestety z każdym duperelem musisz biegać z całym komputerem. Co do Windowsa, o ile nie planujes kupować monitora dotykowego “ósemka” raczej nie będzie Ci potrzebna.

To już problemy mające przyczynę między klawiaturą a oparciem fotela. Znam magików co uszkodzą i zapuszczą dowolną stacjonarkę, ale nie o tym mowa. Technicznie natomiast najpoważniejszym problemem jest nadmiar ciepła i trudności z jego odprowadzaniem, jak to w ciasno zabudowanej elektronice.

A przeciętnym laptopie to oczywiście nie można wymienić powyższych? :slight_smile: Słowo - klucz to łatwość. W tym temacie mobilne podzespoły raczej nigdy nie dorównają stacjonarnym, szczególnie jak ktoś lubi być kreatywny.

Patrząc od strony finansowej kupowanie AiO nie ma sensu. Za 5k złotych można oczywiście kupić jakiegoś ponadprzeciętnego ale za tę kwotę będzie można złożyć nieporównywalnie wydajniejszą typową stacjonarkę z wypasionym monitorem. Jedynym uzasadnieniem kupowania AiO jest brak miejsca czy względy estetyczne.

:roll:

Chyba zdecyduję się więc na komputer stacjonarny. Bardzo proszę o podanie jego parametrów. Nie znam się na tym więc jest to dla mnie bardzo ważne.Komputery AIO bardzo mi się jednak podobają i chyba nie trzeba ich tak czyścić w środku jak typowe stacjonarne.

Są zgrabne, tego im nikt nie odmawia. Od czasu do czasu wyczyścić trzeba każdy komputer, niestety. Laptopy i AIO nie są tu żadnym wyjątkiem. Jedyna różnica polega na większej trudności w dostępie do układu chłodzenia, efekt uboczny miniaturyzacji. Celowo pomijam czynniki środowiskowe. Wiadomo, że obudowa wieżowa stojąca bezpośrednio na puszystym dywanie będzie wciągała 10x więcej kurzu niż np. AIO wiszący na uchwycie VESA 2 m nad podłogą.

Może ktoś mi poda dobry zestaw komputera stacjonarnego, proszę :slight_smile:

Napisz w tym temacie: wybor-komputera-zestawy-komputerowe-t267420-7395.html

Chcę jednak kupić komputer AIO, podajcie mi proszę jaki i z Windowsem 7. Szukam i szukam ale nie bardzo umiem wybrać.