Kupie komputer

Siemka. Chciałbym się zapytać czy taki zestaw będzie odpowiedni do grania w gry chodzi o te nowsze .

http://allegro.pl/am3-6-4ghz-4096mb-ddr … 66827.html

Nie kupuj gotowców z allegro :

http://forum.cdaction.pl/STOP-gotowcom- … 25008.html

nie, jest to raczej zestaw do pracy biurowej :stuck_out_tongue:

czyli co lepiej kopic na części ?

i wo gule dostane coś dobrego na części za około 900 zł ?

Nie, na Allegro też nic nie kupisz do grania za te pieniądze.

Nie, żeby cokolwiek sklecić na poziomie AMD Athlon X3 455 + Asus M5A78L-M LX + Tacens Radix IV 450W + Radeon HD6770 + SilentiumPC Brutus 410 Pure Black trzeba wydać gdzieś ok. 1200zł. Zakładając, że masz dysk twardy. Jeśli nie posiadasz, cena skacze do 1600zł (strasznie podrożały)

Taniej się nie da, i tak dałem najbardziej wykastrowaną wersję M5A78L, zasilacz bez PCI-E (ale producenci grafiki dają przejściówki z MOLEX, więc tragedii nie ma) i najtańszą opłacalną obudowę (a nie Tracer szajs za 70zł, ale taką że wszystko trzeszczy, świeci i żadnej funkcjonalności).

Athlon X2 jest tańszy, ale za to mniej wydajny i może być w grach problem, X3 jest mocniejszy i lepiej sobie poradzi, ale w tej cenie i tak szału nie będzie :wink:

znaczy się to nie musi być amd athlon x3. chodzi o to aby ogólnie jakiś dobry komp do pogrania i cena może być większa gdzieś około 1500 zł najwyżej trochę dłużej pozbieram ;p

Procesor: AMD Phenom II X4 955 Black Edit /3.2GHz, 125W, AM3, BOX, rev. C3/ 469 zł

Płyta główna: MSI 870-C45 /AMD870/ 240 zł

Pamięć RAM: Geil 4GB (2x2GB) 1333MHz CL9 Value 110 zł

Karta graficzna: Asus Radeon HD6770 1GB DDR5 /128bit/ DVI/HDMI 420 zł

Obudowa: I-BOX Force 2102 (b/z) 79 zł

Zasilacz: Fortron FSP500-60APN 500W 185 zł

1503zł, obstawiając, że masz dysk i nagrywarkę, którą przekręcisz. Ceny z dysków są z kosmosu, sklepy kombinują jak tutaj zarobić, to i człowiek musi kombinować, jak im nie dać zarobić :slight_smile:

karolgt1 , na forum używamy polskich znaków (ż, ł, ć, ś, ą itp.). Proszę wyedytować swoje posty i poprawić co trzeba. Niezastosowanie się do prośby będzie skutkowało przeniesieniem tematu do śmietnika.

no to taki by mógł być komp. A dysk to tam jakiś mam, mała pojemność ale by był a odtwarzacz tez jakiś stary jest. i jeżeli bym kupił ten komputer to by mi na długo starczył ? i czy by obsługiwał te najnowsze gry typu battlefield 3. COD MW 3, GTA IV(może nie taka nowa) itp

Dodane 17.11.2011 (Cz) 15:05

aha i z kąt te ceny brałeś, z allegro ?

Ceny brałem z esc.pl, nie pociągniesz na full detalach podejrzewam, ale na średnich powinno pójść :wink: Zasilacz weź Corsair CX430V2, bo z tego co widzę to się z tym 500W zapędziłem, zbędne jest tyle :wink:

Gta 4 spokojnie nawet na lepszych detalach niż u mnie.

ale np COD MW 3 na full nie pójdzie ?

Dodane 18.11.2011 (Pt) 23:26

nie lepszy będzie procek intel core i3 2100 ? dzisiaj patrzałem na testy to amd jest tylko wydajniejszy w programach do obróbki zdj a intela jest wydajniejszy jeżeli chodzi o gry patrząc na to że nie można go podkręcić