Kupiłam nową nagrywarkę i nie nagrywa!

Samsung SH-S222A.Zamontowałam, zworka ustawiona jak w poprzedniej.Kompuś od razu ją wykrył, więc byłam dumna z siebie-ale niedługo! Po włożeniu załączonej płytki z Nero, zaczęła się raz za razem resetowac.Włożyłam więc zwykły cd-rom z testami maturalnymi i… chodzi jak burza. Wkładam więc DVD+R i próbuję coś nagrac programem DeepBurner-znowu się resetuje. Zmieniam program na StarBurn i o dziwo się nagrywa i to migiem (nagr. x22), ale… po zakończeniu znowu się resetuje i przy próbie odtworzenia -też.To samo po włożeniu DVD ze zdjęciami:-(.Co to może byc u licha?

Napisz dokładnie jak masz podłączony dysk twardy, ew. inne urządzenia PATA. Który kanał, jaka taśma, master/slave. Innymi słowy wszystkie ważne szczegóły (tylko przejrzyście :smiley: ).

przy poprzdniej nagrywarce zasilacz może wystarczył , ale przy nowej nie daje już rady…


sprawdż nagrywarkę na innym kompie lub poodłączj co możesz - łącznie z wyjęciem jakiejś pamięci

i pozostawieniu minimum…

Jutro z rana zdejmę obudowę i opiszę co widac, dzięki za odpowiedź:-)

jaki masz zasilacz? Może być to jego wina, przeciętnie napęd pobiera ~15-20W stąd mogą występować te restarty.

Z menedżera urządzeń odinstaluj kanały IDE.

  1. Start -> Uruchom -> devmgmt.msc

  2. IDE ATA/ATAPi controllers -> zaznacz Podstawowy -> PPM -> Odinstaluj

  3. To samo zrób dla drugiego.

Wykonaj to samo tyle, że dla napędu CD/DVD.

Stacja dysków DVD/CD-ROM -> PPM na urządzeniu -> Odinstaluj

…i restart systemu.

Przeinstaluj ASPI: Download

//Dla Visty: ściągnij tą bibliotekę: http://www.frogaspi.org/download/wnaspi32.dll

I skopiuj plik do lokalizacji C:\Windows\System32.