Kupiłem nową nagrywarkę, i ciągle błędy zapisu

(Malutek) #1

Kupiłem parę dni temu nową nagrywarkę DVD-REC PIONEER DVR-216, bo stara przestała dobrze działać. Raz nagrywała a raz psuła płyty... Ale teraz, nowa zamiast śmigać aż miło zepsuła mi już 3 płyty (na 4, więc...). Ciągle wyskakuje mi błąd zapisu. Nie wiem co zrobić. Stara jak psuła płyty to nie mówiła, że nie 'jej nie wyszło', w nowej Nero mówi, że nastąpił błąd zapisu, ale co to za pocieszenie?

Nie wiem jak sprawdzić tą nagrywarkę, czy to ja coś gdzieś jakoś źle podłączyłem, czy muszę zainstalować jakieś sterowniki itd. Chodzi mi o zdiagnozowanie problemu, nie chcę odsyłać nagrywarki bez pewności, że to z nią coś jest nie tak. Płyt używam dobrych (tak mi się wydaje, bo EMTC i TDK, jak wcześniejsza nagrywarka działała to pięknie nagrywało). Może jest jakiś program sprawdzający czy nagrywarka działa? Proszę o pomoc;)

(Godlike) #2

Spróbuj wymienić taśmę którą nagrywarka jest podłączona.

(Malutek) #3

Jest na SATA, niestety nie mam drugiego tak długiego kabla żeby połączył mi nagrywarkę z wejściem, ale przepne ten kabel na dysk twardy i zobaczę czy działa prawidłowo. Jeszcze jakieś pomysły? :slight_smile: