Kupiony zestaw komputerowy

Oto w końcu powoli kończę kompletować taki sprzęt:

  1. Asus P5N32-E SLI Plus (nVidia nForce 680i SLI) [DDR2, 2xPCI-E, FW] JEST

  2. Intel Core2 Duo E6750 2.66 GHz BOX (LGA775, 64bit) JEST

  3. DDR2 4x1024MB PC-800 Dual PDP Patriot Extreme Performance LLK CL 4 JEST

  4. Seagate 500 GB Barracuda (ATA/300, 32MB, 7200, NCQ) ST3500320AS BĘDZIE PO ŚWIĘTACH

  5. GeForce PCI-E 8800GTS EVGA 512 MB TV-out / 2xDVI BOX (256-bit) (650/1940/GDDR3) (512-P3-N841) JEST

  6. Creative Sound Blaster X-Fi Platinum Fatal1ty Champion Series JEST

  7. DVD Asus E818AT (x18/x48) SATA BOX (czarny + srebrny panel) nie wiem czy nie zmienić na coś innego, może normalny cdrom

  8. CoolerMaster Dominator RC-690 (RC-690-KKN1-GP) (czarny) (bez zasilacza) JEST

  9. Bequiet Straight Power E5-550W (550W), aktywne PFC (1x120mm) JEST

  10. Tracer TRC-2AIO + USB 2.0 NIE WIEM CZY WARTO

  11. Logitech Cordless 1500 Rechargeable Desktop (radiowa / radiowo-optyczna) BĘDZIE PO ŚWIĘTACH

  12. 19´´ LG Flatron L1972H-PF (TN, 300, 5000:1, 2ms) DVI, czarny BĘDZIE NIEDŁUGO

  13. Creative Inspire P5800 5.1 SĄ

  14. HP DeskJet F2180 JEST

  15. ETA LiZa 6 JEST

I tak, oto moje wrażenia, nie mogłem się powstrzymać i wrzuciłem dysk od starego kompa (Seagate 80GB IDE Barracuda):

  1. Płyta dobrze wykonana, ładny czarny laminat, radiatory po pracy i grach da się dotknąć ręką, są ciepłe ale nie parzą

  2. Ciężko tu oceniać, Vista jak i XP ładują się bardzo szybko ale czy to zależy od procesora…

  3. Tak samo jak procek o wydajności w grach całego sprzętu na końcu.

  4. Trochę nieładna budowa wentylatora (taki dziwny schodek). Grafika jest inna niż na zdjęciach, całość jest czarna z ładnym logiem nVidii, dodatkowo oryginalny Crysis PL!

  5. To po prostu trzeba usłyszeć (rozpływam się), dodatkowo panel przedni z pilotem (w pilocie trochę denerwują te pokrętła które nie zawsze działają jak chcę :P). Wygląd panelu SUPER taki czarny metalik, dodatkowo do karty dźwiękowej jeżeli ktoś chce są dołączone naklejki kolorów złączy można ale nie trzeba przyklejać.

  6. Obudowa prezentuje się niesamowicie, w zestawie jakby półśrubki jako podkład pod płytę główną, oraz dodatkowe śruby (jest ich na prawdę dużo 2 rodzaje) po obu stronach slotów do napędów 5.25

  7. W obudowie zasilacza można się przeglądać jak w lustrze, sporo przewodów, 2xPCI-Ex, 2 przewody po 3 złącza MOLEX itd, złącz SATA nie zliczę xD, wszystkie przewody w nie wiem, nylonowych, ochronkach pogrupowane w zależności od przeznaczenia, w zestawie śrubki, oraz śróbki do instalacji bez śrubokręta, zaciski (wszystko w czarnym kolorze)

  8. Głośniki już jakiś rok mają, grają dobrze (przynajmniej mi dźwięk wydobywający się z nich podoba się)

  9. Ładnie wykonane czarne urządzenie wielofunkcyjne, wkurzył mnie BRAK KABLA USB!! musiałem wziąść od starej drukarki, drukuje cicho, stosunkowo szybko, skaner dobrze odwzorowuje kolory.

  10. Niezbyt tu do oceny mały minusik, że biała (nie pasuję do reszty ;P), dzióry do wtyków zabezpieczone czerwoną gumą, nie da się nic wsadzić, 2 bezpieczniki, dobrze wykonana.

Teraz jeżeli o gry chodzi:

Crysis

Najwyższe detale jakie się da (high bo na dx9 odpalałem) tam te AA itd na maxa, rozdzielczość 1024x768 bez żadnej ścinki nawet przy sieczkach, na tych samych ustawieniach 1280x1024 lekkie klatkowanie, nie wiem na oko jakieś 20FPS

Call of Duty 4

Najwyższe detale, 1024x768 bez zacieć, dalej nie próbowałem (chwilowy brak czasu)

Need for Speed Pro Street tak samo jak wyżej, chociaż, że zauważyłem lekko opóźnioną reakcję na wciskane klawisze ale to nie jest wina wydajności sprzętu (tak mi się wydaje)

Codenamed: Criminal Origns

To samo co wyżej

Ogólnie żyć nie umierać sprzęt kosztował/kosztuje/będzie kosztować około 6500zł. Jestem bardzo zadowolony z zakupu :smiley:

WESOŁYCH ŚWIĄT FOR ALL! !!

słabe coś te wyniki skoro w Crysisie 20 FPS ; p , ja więcej mam na średnio-wysokich na 7900 GS : p i rozdziałce 1024x768 .

6500zł?? I tylko 20FPS w Crysisie ;p Lol - przepłaciłeś troche :slight_smile: OPgólnie to ładny sprzęcik.

hmm w tym sprzęcie jest 2x 8800GTS? bo za tyle kasy to spokojnie by na tyle starczyło…

ogólnie mam kilka drobnych zastrzeżeń do zestawu :stuck_out_tongue:

raz, że niezbyt mądrze zrobiłeś kupują nforce 680i, nie wsadzisz tam w przyszłości proców w 45nm

co do monitora to nie bierz go na matrycy TN, lepiej coś na MVA/PVA/S-PVA

ogólnie zestaw fajny, chociaż ja bym nie wziął tak drogiej karty dźwiękowej nawet jakbym tę kasę na ulicy znalazł :stuck_out_tongue_winking_eye:

:hahaha: tyle kasy poszło, a w “kryzysie” masz pokaz slajdów…

chyba nie znasz tej gry skoro tak twierdzisz, obecnie NIE MA układu graficznego który by “wygrał” z grą, nawet TRI SLI z geforce’ów 8800ULTRA ma z nią problemy…

Grę znam, grałem, dla mnie dno 8)

Na rozdziałce 1024x768 i na max detalach jakie tylko da się ustawić nie ma żadnej przycinki!

Na rozdziałce 1280x1024 i na max detalach jakie tylko da się ustawić leciutko klatkuje(nie można powiedzieć, że to pokaz slajdów, ale też nie można tego zaliczyć do płynnej gry).

Jeżeli chodzi o wymagania gry, to CD-Action do testów od Crytec’a dostało kompa z Quadem na pokładzi i 2GTX w SLI więc nie wiem czy to jest aż tak słaby wynik :confused:

To nie jest chipset nForce 680i SLI tylko połączone 2 nF650i(północ)+nF570(południe)

Wynik w Viście miałem 5,4 z powodu (ocenę zaniżył dysk twardy bo to 6 letni staruch) reszta stała na poziomie od 5,9-5,7