Kupno adaptera Bluetooth - mały problemik

Zastanawiam się nad kupnem tego lub tego bluetootha. Tylko mam mały problemik, bo miałem już adapter z BT i IRDą jednocześnie (2 w 1) i przed wymianą mobo działał normalnie, ale jak wymieniłem sobie mobo na Gigabyte to BT przestał być wykrywalny przez mobo (na wszystkich portach USB), ale IRDA normalnie działała. I tu moje pytanie, czy jak kupie to on będzie działał i który kupić?? Z góry thx.

ja mam ten i jest świetny, 0 problemów.

Sprawdzałeś u kogoś działanie twojego starego BT ?

Niestety nie bo się wkurzyłem i fruu go o ścianę :frowning: . Ale czy możliwe, żeby w pare godzin się popsuł?? Oczywiście był nie podłączony i spokojnie sobie leżał.

http://www.newlinkproducts.co.uk/prodin … &prodID=10

Ja posiadam takiego jak wyżej i jest normalnie wymiatacz … Więcej o Bluetooth class 2 na googlach… mniejszy zasięg ale szybszy transfer :slight_smile:

Zależy mi na kupnie u tego gościa co podałem w 1 poście, bo mieszkam naprzeciwko tego sklepu :stuck_out_tongue: . Pytanie, czy on będzie działał z moją mobo ??

A i który adapter kupić??

Nie powinno być problemów. nie wiem co temu strzeliło.

Kupiłem i działa. Ale kupiłem ten i musze fona połozyć koło adaptera bo nie znajduje go, ponadto nie mogę np: wysyłać plików z fona na kompa bo pisze, że źle hasło wpisałem, a je dobrze wpisałem ( takie same w obu urządzeniach). Niedziałają usługi, które działały na tym starym adapterze. Jutro idę oddać go i powiem to co napisałem przedchwilą i jak się uda to kupie sobie jakiś za 40-50zł z Vobisa.

PS. Oprogramowanie to Widcomm. Próbowałem zainstalować Bluesoleil, ale nie instaluje sterów, a jak zainstaluje te z Widcomma to i tak Bluesoleil nie widzi BT.

A i zapomniałem dodać, że jak przesyłam jakieś pliki muzyczne np: 600KB to transfer jest ok 53kbps i spada do 6kbps i się wiesza tzn. nie wiesza się tylko stoi w miejscu proces przesyłania. Można go normalnie anulować, ale pliku nie ma.

Ja nie korzystam ani z windcomm’a ani z bluesoleil, windcomm nie widział BT a bluesoleil odradził mi kolega, starcza mi to, co wbudowane w windowsie/Ubuntu : )

Dobra oddałem tego śmiecia za 20zł do sklepu i kupiłem za 40zł w Vobisie i jest wszystko OK. Przy okazji jak już pisze to czy ma jakiś wpływ na adapter to że jest ciągle podłączony do portu??

Ba, zawsze te 100mA więcej w rachunku :lol:

adam749 , mógłbyś dać fotkę tego adaptera ? Sam przymierzam się do kupna i będę wiedział, który jest ,sprawdzony" :slight_smile:

PS. Co myślicie o tym:

http://allegro.pl/item393036386_najmnie … g_20m.html

Wygląda zachęcająco, ale czy to nie jest jakiś szmelc ? Sądząc po komentarzach sprzedawcy powinien być to ,oryginalny" adapterek, tak myślę :slight_smile: Może ktoś z Was go ma, albo słyszał o nim i może go polecić?

Pozdro

Guest111 , Ja kupiłem taki i chodzi aż miło. Co do adaptera który podałeś to nie bierz tego, bo ja kupiłem mały za 20 zł i musiałem go zwrócić do sklepu bo niedziałał do końca tak jak powinien.

OK, dzięki za odpowiedź.

Potwierdza to to, że lepiej dać kasę za jakiś firmowy adapter. Kupiłem kiedyś no-name za 100zł - średnio działał, kupiłem Pentagrama - wszystko ładnie.

“Przy okazji jak już pisze to czy ma jakiś wpływ na adapter to że jest ciągle podłączony do portu??”

Raczej nic wielkiego się nie stanie adapterowi.

“Ba, zawsze te 100mA więcej w rachunku :lol:” - chodziło o wpływ na adapter, nie na rachunki :slight_smile: BTW chyba Ah, a nie A.