Kupno anteny DVB-T do 100zł

(adam749) #1

Chciałbym zakupić antenę do odbioru TV naziemnej, ale nie znam się na tych całych parametrach i niewiem którą wybrać.

Słyszałem że nie każda odbiera TVP1, to chciałbym żeby ta odbierała.

Cena do 100zł.

Dzięki.

(Mmiszczuk) #2

Nie ma czegoś takiego jak antena do dvb-t. Najpierw poczytaj podstawy, abyś mógł zadać inteligentne pytanie. Nie napisałeś gdzie mieszkasz, skąd chcesz odbierać sygnał, ile masz km odległości, czy są jakieś przeszkody, czy ma być podłączony 1 odbiornik, czy masz maszt (lub montowany na komin). _ NIC _ nie podałeś.

(adam749) #3

A Ty poczytaj zasady forum… Kolor czerwony jest zarezerwowany dla adminów…

No wiec mieszkam w Wawie na ostatnim pietrze w starym budownictwie i mam antenę satelitarną od cyfry i był plan żeby jakoś na maszt od tej anteny to zrobić, ale jeżeli chodzi o mocowanie to sobie poradzę.

Odległość hm… z Pragi Północ do pałacu kultury jest mała odległość (z 2-3km), bo tam są nadajniki, chyba że na Raszyn…

Przeszkody… Jak to w mieście… budynki, ale mało one będą przeszkadzać, bo jednak wysoko mieszkam.

Mają być połączone 2 telewizory z dekoderami.

DVB-T - standard telewizji cyfrowej DVB nadawanej naziemnie, czyli potrzebuje anteny do cyfrowej telewizji naziemnej, a tak bym nie napisał w tytule bo za długa nazwa by była…

(Mmiszczuk) #4

Po 1. Skoro w warszawie to wystarczy najprostsza kierunkowa. Ustawiasz na Raszyn lub PKiN bez przedwzmacniacza (wystarczy symetryzator).

Po 2. Co z tego, że dvb-t to cyfrowa? Siedzę w temacie nie od wczoraj, więc nie próbuj tłumaczyć bo się strasznie mylisz. Wytłumacz mi jak wygląda antena do dvb-t, skoro nośną sygnału jest fala radiowa (taka sama jak w analogu). Ma jakieś specjalne direktory lub specjalny reflektor? Napisy “antena dvb-t” jest dla osób, które łatwo da się manipulować i lubią przepłacać za wydrukowane tekst na opakowaniu (widać do nich należysz). Antena musi być na określone częstotliwości (nie ma znaczenia, czy to analog, czy dvb-t).

Po 3. Jeżeli chcesz tylko odbierać dvb-t to musisz kupić antenę UHF na k21-69 (np. ta).

Jeżeli chcesz dodatkowo tvp 1 analogowo (jaki ma sens, jeżeli masz telewizor z mpeg-4/avc to musisz dodać antenę VHF (np. ta). Jeżeli kupisz 2 anteny (na UHF i VHF) musisz zamontować zwrotnicę.

Po 4. Nie zapomnij o porządnym przewodzie i końcówkach.

(system) #5

Kolega qwerty wie co mówi, ja polecam jeszcze dodatkowo poczytać elektrodę (forum www.elektroda.pl). Wiele się dowiesz stamtąd.

(Mmiszczuk) #6

Do listy można dodać forum.emitel.pl

(adam749) #7

Czy ta będzie dobra?

I jeszcze jedno pytanko, bo ta antenę chcę powiesić nad anteną satelitarną Cyfry i czy nie będzie żadnych zakłóceń przez to?

Aha, i czy nie będzie problemu z rozdzieleniem sygnału na dwa odbiorniki? Można po prostu dać trójnik i są dwa kable, czy trzeba coś kombinować?

Cyfrowo, tylko mi chodziło o to że ktoś mówił, że niektóre anteny nie wychwytują sygnału TVP1, ale to chyba nieprawda.

(Mmiszczuk) #8

Bzdety. Nawet nie ma podstaw, aby tak sądzić. Skoro kanały są nadawane w jednym multipleksie, na jednej częstotliwości to jak może nie odbierać określonego strumienia?