Kupno chłodzenia procesora AMD

Witam,

Ok. rok temu kupiłem procesor amd athlon II X3 440. Do niedawna byłem zadowolony, teraz wiem że to kompletna pomyłka kupować procesor AMD. Teraz kiedy gram sobie w jakąś grę, albo nawet jak mam sporo programów włączonych, to procesor osiąga super liczbę 100 stopni celcjusza :slight_smile: Jestem wręcz zachwycony zakupem…

Czyściłem komputer, zmieniłem pastę termoprzewodzącą i że tak powiem - /cenzura/… Chyba muszę kupić sobie chłodzenie, bo nie widzę innego wyjścia. Poprosiłbym o linki z allegro.

Parametry komputera : Procesor : AMD Athlon II X3 440, płyta główna : Gigabyte M61PME-S2

A ja myślę ze jak by ten procesor miał 100 stopni to go już dawno nie ma a po drugie wydaje mi się ze komputer przy takiej temperaturze powinien się dawno wyłączyć wiec coś nie za bardzo wierzę w ta temperaturę.

W programie to widzisz czy na świeżym starcie pc w biosie ?

Co do chłodzenia to polecam Scythe Katana 3 http://www.gral.pl/Scythe+Katana+3_317.html

Mi się celeron przy 85 wyłączał więc 100 nie osiągnąłeś chyba :stuck_out_tongue:

wyłącza się komp włączam go odrazu i ide do biosu to szybko spada temp. 95,94,93 więc mogę sądzić że było 100 stopni… poza tym ostatnio włączyłem alarm jak ma 90 stopni to po 2 godzinach siedzenia na kompie zaczynał wyć…

P.S. Narazie założyłem starsze chłodzenie od starego procesora i jest o niebo lepiej. Teraz jak gram dochodzi max 70 :slight_smile: Ale i tak zachowam, sobie link podany przez srrs

Dzięki!