Kupno geniusów 5005

(adam749) #1

Mam zamiar kupić sobie nowe głośniki i natrafiłem na okazję: http://allegro.pl/item555171220_glosnik ... _fvat.html

Mają naprawione elektronikę i czy przez ta naprawę mogą być jakieś wady?? Chodzi mi o złą pracę subba, bo rozebrałem swojego i teraz jak się weźmie trochę wyżej basy ok 5 na pilocie to zaczyna co brzęczeć.

Co myślicie o tej aukcji i o tych głośnikach?? Czy lepiej kupić nowe, a może jakieś inne??

PS. Tylko nie podbijać mi aukcji [-X :stuck_out_tongue:

(slawex1983) #2

Istnieją dwie wersję 5005. Na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo, lecz przy bliższych oględzinach da się dostrzec różnicę. Mianowicie wersja bez złącza RCA ma maskownice, która zasłania całą kolumnę (logo genius znajduje się wówczas w dolnej części maskownicy). Zaś w wersji bez RCA osłony kończą się jakieś 3-4 cm przed dolną krawędzią obudowy.

images.jpg

images2.jpg

Chłopaki niby dają gwarancję. Można zaryzykować, tylko że moim zdaniem ściemniają ze złączem RCA.

(Rafi Odb) #3

adam749 bierz śmiało geniusy 5005 tom ciemnom wersje, naprawde fajnie wyglądają i ładnie grają ja osobiście do nich nic niemam jak chce głośno po słuchać muzy z basem to spokojnie daje rade, ja jestem zadowolony :wink: :smiley: :wink:

(adam749) #4

A co z tą elektroniką?? "Mają naprawione elektronikę i czy przez ta naprawę mogą być jakieś wady?? Chodzi mi o złą pracę subba, bo rozebrałem swojego i teraz jak się weźmie trochę wyżej basy ok 5 na pilocie to zaczyna co brzęczeć."

(slawex1983) #5

Może źle złożyłeś obudowę? Czytałem kiedyś o tuningu głośników. Przy składaniu goście kleili boki, żeby nie wpadały w niepożądany rezonans. Ja byłbym skłonny zaryzykować i kupić.

(adam749) #6

No dobra jeszcze się zastanowię. Dzięki za odp.