Kupno hdd - sata czy sata2

Mam dylemat: chce sobie kupić nowy dysk(250gb) i nie jestem pewien czy kupując taki dysk na SATA II wszystko dobrze bedzei chodzilo na mojej dosyc starej plycie(k8m800-m7a). Niby jest wejście SATA, ale nie jestem pewien czy dysk SATA II bedzie na tym chodzil. Nie chodzi mi już o to że nie bedzie max transferu danych ale czy to wogole odpali:)A poza tym dyski z SATA II maja NCQ.

Jeżeli chcesz kupić dysk na sate to tylko seagate barracuda. Wystarczy ze przełożysz zworke z SATA II na SATA i powinno wszystko chodzić. Dodam do tego też, że są to jedyne dyski co mają zworke. Pozdrawiam

ok dzieki.

http://allegro.pl/item551721198_seagate_barracuda_7200_10_250gb_16mb_cache.html

zastanawiałem się nad tym. jak nie pójdzie dużo w góre to biore. a możesz mi dokładniej wytłumaczyć co i jak z tą zworką?

Teoretycznie SATA2 i 1 są kompatybilne w obie strony, ale przy chipsetach Via mogą być problemy z SATA2, dlatego kupuj ze zworką ograniczającą, i nigdy nie kupuj używanych dysków.

dlaczego nie uzywane?ze wzgledu na to ze chodzily zapewne pod sata2 i potem moga nie chodzi na sata czy sa inne powody?

Nie kupuje się używanych dysków bo mogą być walnięte sektory. I za zawartość kupionego używanego dysku twardego będziesz odpowiadał ty. A nie sprzedający

Nie wiadomo jak były traktowane, przechowywane, pewnie gwarancja już dawno minęła, i zwykle kupujesz model kilka generacji do tyłu.

ok dzieki za pomoc:)

Nie należy także zapominać o serii 7200.11

http://www.wykop.pl/link/131089/uwaga-m … sz-problem

http://www.searchengines.pl/Problemy-z- … 19866.html

A ja jak na razie pozostałbym przy Samsungach F1. :slight_smile: