Kupno karty dźwiękowej, jaka jest optymalna?

Witam :slight_smile:

mam pytanie-myślę nad zakupem nowej karty dźwiękowej, posiadam sound blastera 5.1, czyli dość starą, jednak w połączeniu z głośnikami Creative P580 dają bardzo dobry efekt. Czy ew zamiana na kartę np X-Fi Extreme Gamer da większą jakość dżwięku w połączeniu z tymi głosnikami? Jeśli nie taka, to jaką polecacie i czy w ogóle zmiana ma sens?

Inne pytania, skoro mam okazję :slight_smile: czy czasem samoistne zgłasnianie się i ściszanie muzyki jest oznaką zużycia głośników?

Jescze jedno pytanko, czy będę mógł podłączyć taką nową kartę na miejsce starej do leciwej już płyty głownej opartej na chipsecie VIA, firmy Mercury?

KOB KT133a FSX

.Via KT133A Chipset

.266MHz FSB

3x 168 Pin DIMM Socket

.5x PCI Slots

.1x AGP Slot

.1xAMR Slot

On Board 4x AGP controller and AC97 Audio codec

=ATX Form factor(304 mmx220 mm)

bardzo dziekuję za ew. pomoc :slight_smile:

Seria kart X-Fi ma to do siebie że ma polepszoną jakość odgrywania utworów mp3 oraz w pełni będzie obsługiwana przez system Windows Vista.

To jest standardem przy głośnikach Creative’a.

Musisz rozkręcić pilocik do podgłaszania i zastosować np. WD40 na potencjometry.

Jak najbardziej w końcu to karta pod PCI.

Wielkie dzięki Jax :slight_smile: kompa jako całości na razie zmienić nie mogę, bo nie mam na tyle kasy, ale w dźwięk warto inwestować-do tych 300 zł jest tylko ta karta, później jak patrzę, to już ponad 400, a to zdecydowanie poza moim zasięgiem. Mam nadzieję, że zobaczę różnicę, bo jakimś wyczulonym audiofilem nie jestem-a skoro mówisz, że lepiej odtwarza mp trójki, to idealnie, bo głownie do tego używam kompa :slight_smile: pozdrawiam :slight_smile:

Tu masz linka możesz sobie o nim poczytać.

http://pl.europe.creative.com/products/product.asp?category=1&subcategory=208&product=15854

minimalne wymagania:

Procesor Intel® Pentium® III 1 GHz, Procesor AMD® 1 GHz lub szybszy

Chipset płyty głównej Intel, AMD lub w 100% kompatybilny

Microsoft® Windows® XP Service Pack 2 (SP2)

256MB RAM

600MB wolnego miejsca na twardym dysku

Wolna szyna PCI 2.1 dla karty dźwiękowej

CD-ROM/CD-RW lub CD/DVD-ROM wymagany do instalacji oprogramowania

Karta graficzna z akceleratorem 3D obsługująca DirectX® 9 i OpenGL®

Połączenie z Internetem jest niezbędne, aby uzyskać bezpłatny program odtwarzający PowerDVD z dekoderem Dolby® Digital i DTS™

Mój komp to już wspomniana płyta głowna, Duron 1 GHZ, 384 MB sd Ramu, Geforce 4 MX 440 64 Ramu-wymagania na styk, ale czy Duron i karta graficzna się nadają?

Karta graficzna jest tam podana raczej tylko dlatego że jakbyś chciał odpalić demko zamieszczone na płytce instalacyjnej (dla przetestowania efektów dźwiękowych) to ma trochę wymagań i by docinało. Procesor raczej powinien udźwignąć. Jednak w przyszłości zainwestował bym w coś mocniejszego.

Jeżeli słuchasz w znacznej mierze tylko muzy to proponował bym kupić X-Fi Extreme Audio jakość zapewne będzie podobna a prawie 100 zł zaoszczędzone.

Słucham tylko muzy z racji obowiazków na uczelni i słabego kompa :slight_smile: Wiesz co, masz rację, że te efekty w grach w tej chwili nie miałyby zastosowania-tylko, że taką kartę na pewno przenosiłbym kiedys do nowego kompa z dobrymi częściami-nie ma sensu zmieniać po jednej, bo do czasu jak kupię następną to wcześniejsza się zestarzeje i komp nigdy nie będzie dobry jako całość-tylko dźwięk jest sens zmieniać niezależnie od reszty- sam nie wiem co myśleć o tych wersjach Extreme Audio i Gamer :roll:

ps. ten dopisek MX w karcie Extreme Audio znaczy tyle samo co w kartach graficznych, czyli zubożona wersja? Bo np taki geforce 4 MX, co go mam to wielka kupa i w rzeczywistości stara karta udająca nowy model :frowning:

Co do tego dopisku MX to nie wiem co on oznacza ale pewnie w jakimś stopniu czegoś jej brakuje. Nie jestem pewien.

Sorki za ten link wcześniejszy. Podałem Ci link do wersji Fatality Professional Series.

Tutaj masz link do Gamer

http://pl.europe.creative.com/products/product.asp?category=1&subcategory=208&product=15853

a tu do Audio

http://pl.europe.creative.com/products/product.asp?category=1&subcategory=208&product=15855

Jeśli miałbym kupować to kupiłbym Extreme Audio i może dokupił pamięci ram na Twoim miejscu.

Chyba jednak pomyślę jeśli już nad tą gamer-70 zł w różnicy to dość sporo, ale te 64 MB Ramu i wspomaganie w grach w przyszłym kompie moga się przydać-musze to rozważyć przyszłościowo :slight_smile: Ram jak i całość kompa będę kiedyś zmieniał, czy dołożę starego sd ramu, czy nie-komputer dalej będzie bardzo słaby i nie uciagnie nic nowego :frowning: Pewno te głośniki nie wykorzystają mozliwości karty, ale będzie chyba i tak nieźle, może kiedyś też się natnę na nowe głosniki, np porządne 7.1 :slight_smile: dzięki za pomoc ipoświęcony czas :slight_smile:

Zapoznaj się z tą stroną i zmień tytuł na konkretny, używając

funkcji icon_edit.gif