Kupno karty Geforce 9600GSO lub HD4670

Witam. Chce sobie kupić nową kartę graficzną, ponieważ stara mi się zepsuła. Niestety nie mam zbytnio pojęcia jaką kupić, bo nawet nie wiem jaka karta będzie pasować do mojego komputera >.<

Specyfikacja

Typ procesora DualCore AMD Athlon 64 X2, 2000 MHz (10 x 200) 3800+

Nazwa płyty głównej Gigabyte GA-M56S-S3 (4 PCI, 2 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 4 DDR2 DIMM, Audio, Gigabit LAN, IEEE-1394)

Zasilacz FORTRON 400W ATX - PFC - NOISE KILLER

Moja była karta graficzna to Geforce 8600GT, obecnie mam porzyczoną od znajomego Geforce 7300GS

Chciałem sobie kupić geforca z serii 9xxx, jednak z innego forum polecono mi którąś z dwóch kart z tytułu 9600GSO lub HD4670

i mam problem którą wybrać. Trochę rozmyślałem o innych geforcach, ale stanąłem między tym nieszczęsnym wyborem

Jakby ktoś chciał się dowiedzieć czemu między tymi kartami, to niech wejdzie tutaj

http://www.forumpc.pl/index.php?showtop … try1464022

Którą wybrać? A może jakaś jeszcze inną? Wolałem się jeszcze popytać na innym forum, bo jedna opinia kogoś, kto się na tym zna może być za mało.

Jaki masz fundusz? Podkręcić procesor do 2.5GHz i kupić http://www.morele.net/karta-graficzna-v … 91-436170/ nowa z gwarancją, na pamięciach GDDR5. Lepszy niż 9600GSO

polecam AMD HD 4850 na pamieciach GDDR5 koszt na allegro 278 zł

Siema Szustak :smiley:

Ten Radek będzie jak najbardziej dobrym wyborem.

AMD (czy tam ATI:)) daje wydajność - programy, aplikacje

nVidia daje szybkość - gry, gry

GuiiHz , kto ci takich głupot nagadał? Radeony są lepsze cenowo pod względem nvidii, do 300zł nic ciekawego od nvidii nie ma. HD 4850 najlepszy w stosunku cena/jakość.

czyli Twoim zdaniem na przykład radeon 6870 lub równie wydajne są tylko do programów,obróbki itp?? #-o

a jeżeli chodzi o nVidie to raczej chodzi o GeForce bo nVidia to troche za ogólnie powiedziane a do tego sugerujesz że nie nadają się do programów,obróbki itp. tylko do samych gier??? #-o :wink:

No to dowaliłeś teraz. Musisz zwiększyć swoją wiedze na ten temat. Co do tematu to ten radeon 4850 bedzie idealny,wydajny jest na pamięciach ddr3 a co dopiero ten który został podany(ddr5),szatan :smiley: