Kupno karty graf

Więc mam taki problem ze chcem wymienic swoją karte graf gef4 mx na ta co mam w opisie przypominam XpertVision ATI Radeon9800SE/256bit za 450zł + zasilacz L&C 400W ktory bardzo mi sie przyda poniewaz mam 230v a na tym swoim to ta karta nie poleci za bardzo opisz karty jest taki:

XpertVision Radeon 9800SE 



Karta Radeon 9800SE bazuje na nowym procesorze graficznym ATi R350 i wyposażona jest w 128MB pamięci. Pełna obsługa nowego standardu DirectX 9.0, obsługa AGP x8 oraz bardzo wysokie taktowanie rdzenia i pamięci to tylko niektóre zalety tej nieprzeciętnej karty. Na śledziu karty znajdują się dwa wyjścia VGA umożliwiające podpięcie dwóch monitorów jednocześnie oraz wyjście TV S-Video. I jak zwykle w przypadku kart z chipsetami ATI - sprzętowe wspomaganie odtwarzaniu filmów DVD i plików MPEG2.



Parametry techniczne: 


Procesor : Radeon 9800SE 

Pamięć RAM - 128MB DDR 

Wyjścia : 2 x VGA, TV 

RAMDAC : 2 x 400MHz 

Technologia HYPERZ III -nowej generacji, 

Ultraszybkie reakcje nawet w przypadku skomplikowanych scen geometrycznych przy animacjach o foto-realistycznych charakterze 3D 

Pełna kompatybilność z DirectX 9.0 oraz OpenGL1.4 

Technologia SMARTSHADER II - nowe programowalne wspomaganie Vertex Shaders II oraz Pixel Shaders II 

Obsługa bardziej kompleksowego renderowania kształtów i efektów świetlnych 

Obsługa akceleracji sprzętowej ostatnich wersji DirectX 9.0 pixel shaders (2.0) dla niezwykle wysokich multiteksturowych i mieszanych poziomów: do 16 tekstur jednocześnie 

Obsługa niezwykle realistycznych animacji i zaawansowanego teksturowania postaci 3D 

Obsługa do 200 milionów trójkątów na sekundę 

SMOOTHVISION II : niezwykle sprawny mechanizm anti-aliasing (prawdziwe multipróbkowanie oraz anti-aliasing) 

TRUFORM II: rewolucyjna technologia dla transformowania trójkątów w zakrzywione przestrzenie 

Wysokiej jakości kodek TV dla NTSC oraz Pal / TV pozwalający na obsługę rozdzielczości do 1024x768 pikseli 

Doskonały kodek DVI pozwalający na wyświetlanie obrazu na płaskich panelach w 16-tu milionach kolorów 

FULLSTREAM - nowa technologia sprzętowej filtracji strumienia video w celu poprawienia wydajności i jakości obrazu 

VIDEOSHADER: nowa technologia słuzaca do obsługi obrazów video, wysokiej jakości dekoder HDTV i zaawansowana obsługa video de-interlacingu dla odtwarzania płynnie i czysto filmów DVD 

HYDRAVISION - oprogramowanie zapewniające przyjazny dla użytkownika interfejs obsługi i zarządzania obrazem na dwóch monitorach




OBSŁUGIWANE FUNKCJE 3D: 


TRUFORM II 

SMARTSHADER II 

DirectX 9.0 

OpenGL 1.4 

SMOOTHVISION II anti-aliasing 

HYPER Z III 

VIDEOSHADER 

High Performance Memory Support 

Dual Display Support 

Integrated Transformation, Clipping and Lighting 

Twin Cache Architecture 

SuperScalar Rendering 

Single-Pass Multi-texturing 

True Color Rendering 

Triangle Setup Engine 

Texture Cache 

Bilinear/Trilinear Filtering 

Line & Edge Anti-aliasing 

Full-Screen Anti-aliasing 

Texture Compositing 

Texture Decompression 

Specular Highlights 

Perspectively Correct Texture Mapping 

Mip-mapping 

Z-buffering and Double-buffering 

Emboss, Dot Product 3 and Environment bump mapping 

Spherical, Dual-Paraboloid and Cubic environment mapping 

Fog effects, texture lighting, video textures, reflections, shadows, spotlights, LOD biasing and texture morphing

producent chipsetu

ATI


model chipsetu

Radeon 9800 SE


wielkośc pamięci

128 MB


typ zastosowanej pamięci

2.8 ns


Taktowanie rdzenia

380 MHz


Taktowanie pamięci

680 MHz


RAMDAC

400 MHz (podwójny)


typ złącza

AGP 8x


rodzaj wyjść/wejść

wyjście video (tv-out), wyjście DVI, wyjście D-Sub


typ chłodzenia

wentylator


obsługiwane standardy

OpenGL 1.4, DirectX 9


zaawansowane technologie

Video Immersion II, Trueform 2.0, SmoothVision 2.1, SmartShader 2.1, Hyper Z III+


oprogramowanie

ATi Multimedia Center



Karta 100% sprawna, prawie nowa, działała ok. 2 miesiące.



Karta jest w orginalnym pudełku z całym zestawem: 

- kabelkiem do TV-out, 

- 2 orginalnymi grami

- powerDVD , 

- sterownikami i opisem.




Dla niezorientowanych grafika bardzo dobrze radzi sobie z najnowszymi grami takimi jak Doom3 czy HalfLife2, posiada pamięci na szynie 256bit!


W 3DMarku2001 osiąga ok. 15000p, w 3DMarku2003 ok. 4500p !

[/code]

Pod względem wydajności karta jest wiele lepsza niż radeony 9500, 9600 i 128 bitowe 9700 i 9800 !!

Karta graf. - jest spoko.

Jeżeli twoja płyta odsługuje tylko AGPx4 to bym radził wymianę na taką która obsługuje AGPx8 - bo tracisz dużo. Nie powinno być żadnych konfliktów z tym sprzetem. Jest ok :slight_smile:

ale czy z opisy nie wynika ze cos moze byc uszkodzone?

Nie pamiętam czy to Mario,ale kiedyś mówił,że jak zrobił taki myk to karta poszła z dymem.

na ten zasilacz sie nie napalaj bo jest bardzo kiepawy

kup cos porzadnego

a czy szybsza od ATi 9800 watpie

dlatego ze jest SE

i ma ograniczona szyne

po 2 jakiej firmy ma uzyte pamieci i ile ns

niech ci napisze i niech zrobi ci screen z 3D Marka, Everesta (wsio o tej grafie) i na jakim sprzecie ten wynik zrobil jak nie to niekupuj tego

luz ile masz kaski zara sie cosik wybierze i grafe i zasilke porzadna

:wink: :wink:

Speed

luz ile masz kaski zara sie cosik wybierze i grafe i zasilke porzadna

:wink: :wink:

450zl;/

karta graficz.

ABIT R9550XTurbo-Guru 2,5ns Vmem

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=43231736

zasilacz.

COLORS-IT 400W 2 wiatraki GOLDEN

lub inny model dobierz sobie (Golden tylko)

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=43024354

niewiem czy moge Ci zaufać co z reszta uzytkownikow?

Speed , na pewno możesz Kamci zaufać :smiley:

oto mail od tej karty ktora mam w opisie:Witam, karta praktycznie jest w stanie idealnym, na karcie tylko wymieniłem wiatrak na duzo lepszy(od Abita) bo orginalny strasznie wył (na zdjęciu widać ze jest czarny) Pozatym na karcie nie ma sladow uzytkowania i nic z nią nie robiono.Karte podkrecałem tylko przed wystawieniem na aukcji aby okreslic jak mozna ja podkręcić gdyz wiele osób o to pyta.W Atitool bez problemu podkręca sie na 460/740.Zasilacz jest w stanie idealnym z kablem zasilającym i pudełkiem,kupowany specjalnie pod tą karte,działał z nią i z Bartonem 2500+ bez zadnych problemów. Moge dac kilka dni gwarancji na sprawdzenie czy wszystko działa.

Co do zasilacza to na pewno. Sam kiedyś poprosiłem Kamcię o radę i nie żałuję. :smiley: